Για εργοδότες
Κωδ:IT INTERSHIP
IT / Intership
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η πρακτική άσκηση στη θέση  IT  προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία για να αποκτήσετε εμπειρία και γνώσεις στον χώρο της διαχείρισης συστημάτων πληροφορικής εντός ενός ξενοδοχείου. Εξοικείωση με την τεχνολογία και βασικές γνώσεις των συστημάτων υπολογιστών, κινητών συσκευών και άλλων τεχνολογικών προϊόντων

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διάγνωση και επίλυσης βασικών τεχνικών ζητημάτων
  • Εγκατάσταση σταθμών εργασίας με υπολογιστές και τις απαραίτητες περιφερειακές συσκευές (δρομολογητές, εκτυπωτές κ.λ.)
  • Έλεγχος εξοπλισμού υπολογιστών (σκληροί δίσκοι, ποντίκια, πληκτρολόγια κ.λπ.), ώστε να διασφαλίζεται η λειτουργικότητά του
  • Εγκατάσταση και διαμόρφωση κατάλληλου λογισμικού και λειτουργιών σύμφωνα με τις προδιαγραφές
  • Παροχή προσανατολισμού και καθοδήγησης στους χρήστες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας νέου λογισμικού και εξοπλισμού υπολογιστών
  • Οργάνωση και προγραμματισμός αναβαθμίσεων και συντήρησης
  • Διενέργεια διάγνωσης και επίλυσης προβλημάτων (επισκευή ή αντικατάσταση εξαρτημάτων, εκσφαλμάτωσης κ.λπ.)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας
  • Γνώση αγγλικών
  • Δυνατότητα πρακτικής άσκησης (Από σχολή Τουρισμού η Πληροφορικής)
  • Βασικές γνώσεις και εξοικείωση με την τεχνολογία

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Αμοιβή
  • Διαμονή & Διατροφή
  • 'Αριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
Ανάβυσσος
Πρακτική άσκηση / Μαθητευόμενος/η