Για εργοδότες
Το kariera.gr είναι πλέον μέλος τουkariera.groupομίλου εταιρειών μάθε περισσότερα
Κωδ:Accountant - Assistant Payroll Manager
Accountant - Assistant Payroll Manager (Atrium Platinum) - Rhodes
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΡόδοςΤοποθεσία
Ρόδος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Περιγραφή θέσης:

Ο/Η Accountant-Assistant Payroll Manager συμβάλει υποστηρικτικά στις διαδικασίες προσλήψεων/απολύσεων καθώς και στη διατήρηση αρχείων. Επιπρόσθετα, ασχολείται με τη συγκέντρωση των ημερομισθίων, την έκδοση της μισθοδοσίας, καθώς και την ενημέρωση του ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποιεί τις διαδικασίες που απαιτούνται για την πρόσληψη/αποχώρηση των εργαζομένων του Ομίλου (έκδοση Ε3-Αναγγελία Πρόσληψης, Ε5-Αναγγελία Αποχώρησης κ.λπ.).
  • Συλλέγει και ελέγχει τα ημερομίσθια των εργαζόμενων των τμημάτων, παρακολουθώντας το ηλεκτρονικό σύστημα ωρομέτρησης προσωπικού.
  • Ασχολείται με την προετοιμασία, τον έλεγχο και την έκδοση της μισθοδοσίας μέσω του λογισμικού μισθοδοσίας (EpsilonNet).
  • Ενημερώνει το πληροφοριακό σύστημα ΕΡΓΑΝΗ για τις ώρες εργασίας του προσωπικού, την απασχόλησή τους την Κυριακή, κ.λπ..
  • Παρακολουθεί τις άδειες, τις ασθένειες και τις απουσίες των εργαζομένων και τηρεί το ανάλογο αρχείο.
  • Εφαρμόζει τους κανονισμούς της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας για την τήρηση των υποχρεώσεων απέναντι σε δημοσιές υπηρεσίες και ασφαλιστικά ταμεία.
  • Διενεργεί στατιστικές αναλύσεις αναφορικά με το εργατικό κόστος.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε ανάλογη θέση.