Υπεύθυνος Βάρδιας Παραγωγής σε Βιομηχανία Παραγωγής Φαρμάκων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η ελληνική φαρμακοβιομηχανία Medicair S.A. στη Βιομηχανική Περιοχή Σχηματαρίου Βοιωτίας, αναζητά:  Υπεύθυνο Βάρδιας Παραγωγής

Βασική αποστολή:

O συντονισμός των γραμμών παραγωγής κατά τη διάρκεια της βάρδιας του με σκοπό την επίτευξη της ομαλής τους λειτουργίας, την τήρηση του προγράμματος παραγωγής, την ελαχιστοποίηση του κόστους, την αύξηση της παραγωγικότητας, τη διασφάλιση της υψηλής ποιότητας και της ασφάλειας των προϊόντων.

Καθήκοντα / υπευθυνότητες:

  • Διαχειρίζεται καθημερινά το προσωπικό της βάρδιάς του, συντονίζοντας την κατανομή των κατάλληλων ατόμων στις θέσεις εργασίας με βάση τις ανάγκες του προγράμματος
  • Παρακολουθεί καθημερινά την τήρηση της διαδικασίας παραγωγής (εκτέλεση συνταγών, τήρηση προγράμματος, συμμόρφωση με τις προδιαγραφές ποιότητας και τις παραμέτρους παραγωγής)
  • Διεξάγει τις απαιτούμενες αλλαγές στις παραμέτρους παραγωγής ανάλογα με τις απαιτήσεις των εκτελούμενων παραγωγών
  • Φροντίζει για την επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν κατά τη διάρκεια της παραγωγής στη βάρδιά του
  • Συμμετέχει στη συγγραφή και φροντίζει για την τήρηση των διαδικασιών του συστήματος ποιότητας της εταιρείας
  • Διασφαλίζει την παραγωγή προϊόντων , σύμφωνα με τις προδιαγραφές που έχει θέσει η εταιρία
  • Ελέγχει την ομαλή λειτουργία των γραμμών, συντονίζει τις εκάστοτε συντηρήσεις εξοπλισμού

Απαραίτητα προσόντα:

  • Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι κάτοικοι της ευρύτερης περιοχής του Σχηματαρίου -Αυλώνα- Οινοφύτων-Χαλκίδας-Θήβας.
  • Πτυχίο σχολής ΑΕΙ  (Ιδανικά Χημικού Μηχανικού, Χημικού)
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στην χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (Α & Β)
  • Εμπειρία σε βιομηχανία σε αντίστοιχη θέση, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσό

Η εταιρία προσφέρει:

  • άριστο περιβάλλον εργασίας,
  • εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης.
Σχηματάρι