Η θέση Key Account Specialist έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Key Account Specialist

7 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Biotechnology Company with international business network, seeks a dynamic and results –oriented Key Account Specialist in the field of Orthopedics  to assume a key hospital account responsibility

The successful candidate will possess the following characteristics:
  •  University and Masters degrees in Health Sciences – preferably in Biology
  • A minimum of 3 years’ experience in Sales within the pharmaceutical industry
  • Excellent verbal and written communication skills in both Greek and English languages
  • Strong customer orientation  and customer service skills
  • Ability to analyze business opportunities and adjust sales strategy

We offer:
  • Rewarding and challenging work environment
  • Training and career opportunities
  • Competitive remuneration package

Όμοιες Θέσεις

Area Retail Manager Αθήνα Celestino
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Αθήνα ΣΙΟΥΦΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
Lead Generation Officer Αθήνα Elpedison
Social Network Account Operators (Remote) Αθήνα Global Services Ltd
Marketing Consultant Paleo Faliro Generation Y