Η θέση ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ / ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ έχει αποθηκευτεί.

ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ / ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ από την εταιρεία BIOAXIS HEALTHCARE HELLAS

3 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

H BIOAXIS Helthcare Hellas είναι θυγατρική της BIOAXIS Helthcare Ltd, με έδρα το Λονδίνο. Η ΒΙΟΑΧΙS Healthcare Hellas, η μεγαλύτερη εταιρεία στην Κατ’ Οίκον Νοσηλεία,  αναζητά να καλύψει την θέση του Προϊστάμενου Νοσηλευτή-Νοσηλεύτριας.

Απαραίτητα Προσόντα

Περιγραφή εργασίας:

  • Οργανώνει, συντονίζει και επιβλέπει τη λειτουργία του δικτύου.
  • Να πραγματοποιεί τις πρώτες νοσηλευτικές επισκέψεις κατ’ οικον στους ασθενείς και να ελέγχει την πορεία των επόμενων νοσηλευτικών υπηρεσιών μέχρι την ολοκλήρωση τους.
  • Συντονίζει και έχει την άμεση εποπτεία για την άρτια διεκπεραίωση των καθηκόντων του νοσηλευτικού προσωπικού, την επαγγελματική συμπεριφορά σε κάθε επαφή με συναδέλφους, ιατρούς και ασθενείς, την προσεγμένη εμφάνιση, την προσωπική καθαριότητα και τον σεβασμό σε θέματα υγιεινής και ασφάλειας σύμφωνα με τον εσωτερικό κανονισμό της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση της αποθήκης ιατροτεχνολογικού υλικού και αναλωσίμων.
  • Φροντίζει για τη σωστή στελέχωση του τμήματος, την ανανέωση του προσωπικού και προτείνει εκπαιδεύσεις για τη συνεχή εξέλιξή τους.
  • Οργανώνει και διαχειρίζεται θέματα που προκύπτουν κατά την διάρκεια περιστατικών.
  • Διαχειρίζεται όλα τα διοικητικά θέματα του δικτύου.
  • Εκτελεί όποια άλλα καθήκοντα ανατίθενται από τη διοίκηση.

Ο κατάλληλος συνεργάτης θα πρέπει να διαθέτει τα εξής χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Απαραίτητη 3ετής προϋπηρεσία
  • Προηγούμενη εμπειρία στο συντονισμό & στη διαχείριση ομάδας
  • Καλή γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή και smartphone/tablet
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε εναλλασσόμενες βάρδιες
  • Διαχείριση ομάδας δίνοντας κίνητρα για εργασία
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό και απαιτητικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνέπεια στην εργασία, πνεύμα συνεργασίας
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εχεμύθεια

H εταιρία προσφέρει:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε µια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας.
  • Διατίθεται εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό & tablet.

Αποστολή βιογραφικών στο Email: [Για να στείλετε τo βιογραφικό σας κάντε κλικ εδώ]

Κωδικός αναφοράς

n/a