Η θέση Επιστημονικός Συνεργάτης Με έδρα τις Σέρρες έχει αποθηκευτεί.

Επιστημονικός Συνεργάτης Με έδρα τις Σέρρες από την εταιρεία HELP ABEE

Πλήρης Απασχόληση
Σέρρες

Περιγραφή Θέσης

Η Φαρμακευτική Εταιρία HELP ABEE
με πολυετή διεθνή παρουσία στο χώρο της υγείας και
σχέδια ταχείας ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στην Ελλάδα,  ζητά :
Επιστημονικό Συνεργάτη
Με έδρα τις Σέρρες

Αρμοδιότητες:
Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Ε.Σ. περιλαμβάνουν:
  • Την καθημερινή επίσκεψη σε ιδιώτες Ιατρούς και νοσοκομεία.
  • Την χαρτογράφηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Την διατήρηση και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Την συστηματική επίτευξη στόχων
  • Reporting και Παρουσιάσεις όπου απαιτείται

Επιθυμητά πρoσόντα:
Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Ιατρικού Επισκέπτη θα πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα/ χαρακτηριστικά:
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 – 4 ετών στο χώρο των Πωλήσεων φαρμακευτικών προϊόντων στους τομείς ΠΘ / ΟΡΘ / Γ.Ι. / ΠΝ / ΚΡΔ
  • Εμπειρία απο πωλήσεις στον αναπνευστικό τομέα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν ή σε καποιο απο τους προαναφερθείσες τομείς
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας, συνεργασίας & οργάνωση
  • Δυναμική προσωπικότητα με ανθεκτικότητα στη πίεση
  • Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες
  • Εχεμύθεια
  • Αντίληψη της φαρμακευτικής αγορά
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Πολύ καλή γνώση  και χρήση Η/Υ
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι.  , θετικών επιστημών, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Πληροφορίες σχετικά με τη HELP ABEE υπάρχουν  στην εταιρική ιστοσελίδα : www.help.com.gr
Όλα τα Βιογραφικά Σημειώματα θα θεωρηθούν εμπιστευτικά και θα παραμείνουν σε προστατευόμενη βάση δεδομένων.

Κωδικός αναφοράς

Σέρρες