Η θέση Οδοντοτεχνίτες έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Οδοντοτεχνίτες

Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Ένα υπερσύγχρονο Οδοντοτεχνικό εργαστήριο στη Θεσσαλονίκη με όραμα, κορυφαίες υπηρεσίες οδοντοτεχνικών εργασιών, αναζητά υποψηφίους για να μεγαλώσει την ομάδα του.

Αρμοδιότητες:

  • δόμηση και όπτηση πορσελάνης
  • σχεδίαση, κατεργασία και εφαρμογή μεταλλικών σκελετών
  • σχεδίαση, κατεργασία και εφαρμογή σκελετών ζιρκονίας
  • μοντελάρισμα ακίνητων προσθετικών αποκαταστάσεων (γέφυρες, στεφάνες, όψεις, εμφυτεύματα)

Προσόντα:

  • ΑΤΕΙ Οδοντικής Τεχνολογίας , ΙΕΚ Οδοντοτεχνικής
  • γνώσεις αγγλικών
  • γνώσεις Η/Υ

εξειδικευμένες γνώσεις:

  • παρακολούθηση σεμιναρίων του επαγγέλματος (πρακτικά και θεωρητικά)
  • επαγγελματική εμπειρία απαραίτητη για απόφοιτους ΙΕΚ
  • άριστες γνώσεις μορφολογίας στη θεωρία και στην πράξη
  • στο ίδιο αντικείμενο: γνώσεις στις κατασκευές ακίνητης προσθετικής σε επίπεδο προϊσταμένου

από συγκεκριμένο κλάδο:

  • γνώσεις στην δόμηση και όπτηση πορσελάνης
  • στην σχεδίαση, κατεργασία και εφαρμογή μεταλλικών σκελετών
  • εφαρμογή πρωτοκόλλου
  • υποδειγματική συμπεριφορά, αυτοπειθαρχία και οργάνωση
  • στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άνδρες υποψηφίους)
  • καλές οργανωτικές ικανότητες
  • υψηλός βαθμός επαγγελματισμού
  • ικανά και φιλόδοξα άτομα

Τι προσφέρεται:

  • μισθός αναλόγως των προσόντων και εμπειρίας
  • προοπτικές εξέλιξης
  • συνεχής εκπαίδευση στην Ελλάδα και το εξωτερικό