Η θέση Regulatory Affairs Officer έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Regulatory Affairs Officer από την εταιρεία Verisfield

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

The pharmaceutical company Verisfield is seeking for a dynamic professional for the Regulatory Affairs Department

Regulatory Affairs Officer

Candidate’s profile
  • 2-3 years of experience in a similar position (MRP, DCP, national procedures for EU and non-EU countries)
  • Experience in CTD compilation (CMC), registration procedures
  • University degree (preferably in Chemistry, Biology or Pharmacy)
  • Fluency in English
  • Excellent PC user

The company offers
  • Continuous training
  • Opportunities for professional growing
  • Competitive benefits package

All CV’s will be treated in strict confidentiality.

Please submit your resume,clicking on ``Apply``.
Please indicate the following position code: CV_RA_01.

Κωδικός αναφοράς

CV_RA_01

Όμοιες Θέσεις

Pharmacovigilance Officer Αθήνα-Αθήνα Anonymous Company
CLINICAL TRIALS ADMINISTRATOR Αθήνα-Αθήνα 2009
QUALITY CONTROL (Κωδικός Θέσης: QC-19) ΚΟΡΩΠΙ ΒΕΡΜΑ ΝΤΡΑΓΚΣ ΑΒΕΕ
Packaging Engineer Αθήνα-Αθήνα Φαρμακοβιομηχανία
Alliance Management Officer Αθήνα-Αθήνα PharOS Ltd
Προϊστάμενος Βάρδιας Παραγωγής Αθήνα-Αθήνα Μεγάλη Ελληνική Βιομηχανία
QC Coordinator Κορωπί Flexopack
QUALITY ASSURANCE ASSISTANCE Αθήνα-Πειραιάς Κουφετοποιία Χατζηγιαννάκη
STUDY START UP SPECIALIST Αθήνα-Αθήνα Creative Pharma Services S.A