Η θέση ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ (BUYER) έχει αποθηκευτεί.

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ (BUYER) από την εταιρεία Ανώνυμη Εταιρεία

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα, Βόρεια Προάστια

Περιγραφή Θέσης

Μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες παραγωγής και εμπορίας φαρμάκων της Ελλάδας με υψηλές πωλήσεις στην Ελληνική αγορά καθώς και με μεγάλο όγκο εξαγωγών θέλει να προσλάβει:
           BUYER

Κύρια Καθήκοντα:
  • Υπεύθυνος για τη διαχείριση αγορών συγκεκριμένου μείγματος προϊόντων
  • Παρακολούθηση ορθής ολοκλήρωσης των αγορών από επιχειρηματικής και λογιστικής πλευράς
  • Αναζήτηση προσφορών από υπάρχοντες προμηθευτές και προσέγγιση νέων
  • Συμμετοχή στην παρακολούθηση KPIs & στην αξιολόγηση των προμηθευτών των ειδών για τα οποία είναι υπεύθυνος

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ κατά προτίμηση Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση μεγάλης επιχείρησης.
  • Γνώση SAP.
  • Άριστη γνώση Excel.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.

Επιθυμητές δεξιότητες:
  • διαχείριση χρόνου υπό συνθήκες ανταγωνιστικών προτεραιοτήτων και αυστηρών προθεσμιών
  • διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων σε καθημερινή βάση με ικανοποιητικό τρόπο
  • ικανότητα διαπραγμάτευσης για την καλύτερη

Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικές αποδοχές και παροχές, συνεχή εξειδικευμένη εκπαίδευση και άριστο περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με πλήρη στοιχεία PU 04/19

Κωδικός αναφοράς

PU 04/19

Procurement Support Services (Proc. 04-2019) Αθήνα-Ασπρόπυργος Mantis
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ Αθήνα-Αθήνα Ανώνυμη Εταιρία
Βοηθός Αγοραστή - Κατηγορίας Τροφίμων Αθήνα-Αθήνα Μεγάλη Εμπορική Εταιρεία
Junior Purchasing Assistant Αθήνα-Αθήνα Anonymous Company
PROCUREMENT ADMINISTRATOR(PRAD) ΑΘΗΝΑ - ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ/ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ
Assistant Product Manager Αθήνα-Αθήνα Westnet
Procurement Specialist Αθήνα-Αθήνα Adecco
Υπάλληλος Logistics για το γραφείο της Αθήνας Αθήνα, Βόρεια Προάστια OMONIA TRANS
Supply Chain Specialist Αθήνα-Αθήνα Starbucks