Η θέση ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΛΙΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ έχει αποθηκευτεί.

GR

Ολοκλήρωση αίτησης

Σύνδεση

Ξέχασα
ή

Λογαριασμός

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΛΙΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ από την εταιρεία ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Ο Όμιλος εταιριών υγείας ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ, με ηγετική θέση στο χώρο της Υγείας,  στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του επιθυμεί να προσλάβει:

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΚΛΙΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ

ΕΠΣ 11/18
 (έδρα Αθήνα)
Κύριες υπευθυνότητες:
  • Χαρτογράφηση των τμημάτων ανά φαρμακευτική  εταιρεία & CRO με σκοπό την αποτελεσματικότερη επικοινωνία και κάλυψη μελλοντικών αναγκών των φαρμακευτικών εταιρειών
  • Διεύρυνση της Φαρμακευτικής αγοράς – ανάπτυξη νέων συνεργασιών
  • Άμεση συνεργασία του τμήματος Κλινικών Μελετών και των Υπευθύνων του Δικτύου Πρωτοβάθμιας Περίθαλψης Υγείας του ομίλου για την ομαλή ολοκλήρωση των Κλινικών Μελετών
  • Επικοινωνία με ιατρούς/ερευνητές Δημόσιων & Ιδιωτικών Νοσοκομείων για μεταφορά τυχόν παραπόνων και διασφάλιση της ποιότητας των προσφερόμενων υπηρεσιών

Απαραίτητα προσόντα και ικανότητες:
  • Πτυχίο Βιολογίας ή Βιοχημείας ή παρεμφερή κατεύθυνση