Η θέση REGULATORY AFFAIRS SPECIALIST έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

REGULATORY AFFAIRS SPECIALIST από την εταιρεία VIOFAR ΕΠΕ

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

H Viofar Ltd. Pharmaceutical & Cosmetical Laboratories, με έδρα τις Αχαρνές Αττικής, είναι μια ιδιωτική φαρμακευτική εταιρεία που δραστηριοποιείται στη παραγωγή και διανομή προϊόντων υγείας, κυρίως γενόσημα (generics) φάρμακα.

Στις εγκαταστάσεις μας παράγουμε δισκία, καψάκια, κόνεις για παρασκευή πόσιμων διαλυμάτων, σιρόπια, ρινικά εκνεφώματα, κρέμες και αλοιφές. Επίσης διαθέτουμε στείρο χώρο όπου παράγονται υγρά ενέσιμα μικρού και μεγάλου όγκου.

Με ένα εξαίρετο ανθρώπινο δυναμικό, επιστημονική γνώση αιχμής και διαρκή βελτίωση της υλικοτεχνικής υποδομής εργαζόμαστε για την παραγωγή ποιοτικών και ασφαλών προϊόντων και διευρύνουμε το πελατολόγιό μας, συνάπτοντας συμφωνίες και με οίκους του εξωτερικού.

H Viofar Ltd. ενδιαφέρεται να προσλάβει:

REGULATORY AFFAIRS SPECIALIST

Καθήκοντα:
  • Συγγραφή φακέλων (modules 1-5) σε e-CTD μορφή για κατάθεση γενοσήμων, υβριδικών και καλής καθιερωμένης χρήσης φαρμακευτικών προϊόντων
  • Αναβάθμιση παλαιών CTD φακέλων φαρμακευτικών προϊόντων σε e-CTD μορφή και μετάφραση στα Αγγλικά
  • Συγγραφή φακέλων καλλυντικών προϊόντων, συμπληρωμάτων διατροφής και ιατροτεχνολογικών προϊόντων
  • Κατάθεση φακέλων και τροποποιήσεων σύμφωνα με NP, DCP , MRP καθώς και παρακολούθηση των διαδικασιών
  • Προετοιμασία φακέλων για Τρίτες Χώρες: κατάθεση και παρακολούθηση τις διαδικασίας
  • Αρχειοθέτηση, επικαιροποίηση, παρακολούθηση των προϊόντων και των φακέλων τους (τροποποιήσεις, ανανεώσεις κτλ) σε όλες τις περιοχές (EU και εκτός EU)
  • Προετοιμασία του φακέλου αποζημίωσης ενός φαρμακευτικού προϊόντος

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ (Φαρμακευτικής, Χημείας, Βιοχημείας, Βιολογίας)
  • 5ετή προϋπηρεσία σε τμήμα Κανονιστικών Υποθέσεων
  • Άριστη γνώση των οδηγιών Ph. Eur. , EMA & ICH σχετικά με τη φαρμακευτική ανάπτυξη, τις εγκριτικές διαδικασίες, την δημιουργία e-CTD
  • Άπταιστη γνώση Αγγλικών (γραπτά & προφορικά),  Η/Υ & eCTD software
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα, θετική σκέψη
  • Διακριτικότητα, εχεμύθεια
  • Οργάνωση αιτημάτων, καλή κατανομή προτεραιοτήτων
  • Δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό

Η Viofar προσφέρει
  • Άμεση πρόσληψη, πλήρης απασχόληση
  • Συνεχής εκπαίδευση στο αντικείμενο εργασίας
  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων, προϋπηρεσίας και εμπειρίας
  • Εξαίρετο περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα, με email, επιλέγοντας ``Αίτηση``.

Θα δοθεί απάντηση σε όλους τους υποψήφιους που θα κληθούν για συνέντευξη.
Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Όμοιες Θέσεις

Quality Assurance Officer Αθήνα Cana A.E.
Pharmacovigilance Officer (PV) Chalandri Creative Pharma Services S.A
Intellectual Property Officer Μεταμόρφωση PharOS Ltd
Research and Development (RnD) analyst Αθήνα Qualimetrix S.A.
Χημικοί – Χημικοί Μηχανικοί Μάνδρα Ανώνυμη Εταιρία
MEDICAL SCIENCE LIAISON Αθήνα Pharmassist Ltd
Pharmacovigilance Officer Αθήνα Anonymous Company
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ Αθήνα Βιομηχανία τροφίμων
Production Planner Οινόφυτα Aluminco Α.Ε.