Για εργοδότες
Accountant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ομάδα του Hiring Solutions του kariera.gr, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας που δραστηριοποιείται στην παροχή φορολογικών και λογιστικών υπηρεσιών, Accountant, για τα γραφεία της στο κέντρο της Αθήνας.

Αρμοδιότητες

  • Τήρηση απλογραφικών βιβλίων (λογιστικές εγγραφές, συμφωνίες, έλεγχοι, φορολογική αναμόρφωση)
  • Σύνταξη και υποβολή Δηλώσεων ΦΠΑ, Ανακεφαλαιωτικών Πινάκων, Intrastat, Παρακρατούμενων Φόρων, Τελών Χαρτοσήμου
  • Διαχείριση και συμφωνία myData
  • Προετοιμασία και υποβολή εντύπου Ε3
  • Έκδοση πιστοποιητικών, βεβαιώσεων για λογαριασμό πελατών μέσω ΓΕΜΗ, gsis.gr, κλπ
  • Τιμολόγηση για λογαριασμό πελατών
  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία στα ελληνικά και αγγλικά με πελάτες και τρίτους για την διεκπεραίωση τρεχουσών υποχρεώσεων και εξυπηρέτηση αναγκών τους

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 2-3 έτη αντίστοιχης εμπειρίας σε λογιστικό γραφείο
  • Γνώση προγραμμάτων Office Microsoft (excel, word, κλπ)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή γνώση προγραμμάτων Epsilon Net (Hyper, taxsystem)
  • Λογιστική αντίληψη και γνώση των βασικών αρχών τήρησης διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση του ΕΓΛΣ ή του ΕΛΠ αναφορικά με την χρήση και κατάρτιση των λογαριασμών λογιστικής

Ο οργανισμός προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό περιβάλλον και υποστήριξη στην εργασία
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

#hiringsolutionsisrecruiting

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Accountant
Αθήνα