Για εργοδότες
Προϊστάμενος Ποιοτικού Ελέγχου & Διασφάλισης Ποιότητας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή παρακολούθηση / τήρηση συστημάτων ασφάλειας
  • Υποστήριξη στην εναρμόνιση των διαδικασιών ποιότητας της εταιρίας με την ισχύουσα νομοθεσία
  • Παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Έλεγχος τήρησης του συστήματος ιχνηλασιμότητας
  • Έλεγχος παραλαβών Ά και Β’ υλών
  • Διαχείριση θεμάτων Διασφάλισης Ποιότητας / Ασφάλειας (προδιαγραφές τελικών προϊόντων, ενημέρωση αρχείων, αναθεώρηση διαδικασιών)
  • Ενημέρωση για τις παραλαβές των προϊόντων και έγκαιρος προγραμματισμός των σχετικών εργασιών (δειγματοληπτικός έλεγχος, τήρηση αρχείων παραλαβής, ελέγχου)
  • Ενημέρωση αρχείων χημικών & μικροβιολογικών αναλύσεων
  • Τήρηση αρχείων συστημάτων διαχείρισης ασφάλειας τροφίμων και καθημερινή συμπλήρωση των αρχείων που αφορούν τους ελέγχους
  • Έλεγχος για την ορθή βιομηχανική πρακτική και ορθή πρακτική υγιεινής
  • Συντονισμός επιθεωρήσεων σε συνεργασία με φορέα πιστοποίησης
  • Επαλήθευση των προαπαιτούμενων όπως ορίζονται στο ΣΔΑΤ (έλεγχος καθαριότητας, μυοκτονία-απεντόμωση, διακρίβωση οργάνων)
  • Εκπαίδευση των νέων εργαζομένων στα πρότυπα ποιότητας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Τεχνολόγου Τροφίμων
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3-4 ετών σε ανάλογη θέση σε βιομηχανία τροφίμων
  • Επιθυμητό σχετικό Μεταπτυχιακό πτυχίο
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ, Συστήματος ERP
  • Άδεια οδήγησης

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Συνέπεια & οργανωτικότητα
  • Ομαδικότητα & διαχείριση προσωπικού
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές:

  • Πλήρης απασχόληση και ασφαλιστική κάλυψη
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
Κόρινθος