Για εργοδότες
Ηλεκτρολόγος Εργοστασίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Βιομηχανία στο χώρο των Τροφίμων με έδρα στον Άγιο Στέφανο αναζητά

Ηλεκτρολόγο Εργοστασίου
Απαραίτητη προϋπόθεση η δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο (βάρδιες)

Καθήκοντα – αρμοδιότητες :

  • Έλεγχος και συντήρηση του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού και γενικότερα των εγκαταστάσεων του χώρου ευθύνης του/ης
  • Διάγνωση και επίλυση καθημερινών τεχνικών προβλημάτων του χώρου ευθύνης τους/ης
  • Καθημερινή αναφορά τεχνικών θεμάτων
  • Παροχή τεχνικών συμβουλών (πχ. υπηρεσίες εγκατάστασης και επισκευής)
  • Τήρηση κανόνων ασφάλειας και προστασίας της υγείας σύμφωνα με τις εταιρικές διαδικασίες, κανονισμούς και νομοθεσία

Προσόντα / Ικανότητες:

  • Πτυχίο TEI Ηλεκτρολογίας / Αυτοματισμού ή Πτυχίο Τεχνικής Σχολής (Ηλεκτρολογίας) ή Πτυχίου Τεχνικού Λυκείου (ειδικότητα Ηλεκτρολόγου-Συντηρητή)
  • Τουλάχιστον 3 έτη εργασιακή εμπειρία στον βιομηχανικό κλάδο κατά προτίμηση σε τομέα τροφίμων
  • Καλή γνώση αυτοματισμών PLC (αποκατάσταση βλαβών, προγραμματισμός)
  • Καλή γνώση σε Μηχανές Συσκευασίας, Ηλεκτροπνευματικούς μηχανισμούς, κλπ
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα εργασίας

 Η εταιρία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και συνεχή εκπαιδευτική υποστήριξη σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας

Για όλες τις υποψηφιότητες θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα

Άγιος Στέφανος