Για εργοδότες
Μηχανολόγος ή Πρακτικός Μηχανικός Εργοστασίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Μεγάλη Ελληνική Βιομηχανία  στο χώρο των Τροφίμων με έδρα στον Άγιο Στέφανο αναζητά

Μηχανολόγο ή Πρακτικό Μηχανικό  Εργοστασίου
Απαραίτητη προϋπόθεση η δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο (βάρδιες)

Καθήκοντα – αρμοδιότητες :

  • Εγκαθιστά, τροποποιεί και αναβαθμίζει τον εξοπλισμό σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και τους κανόνες επισκευής και συντήρησης
  • Εκτελεί εργασίες περιοδικής, προληπτικής και επιδιορθωτικής συντήρησης σε εγκαταστάσεις ώστε να διασφαλίζεται η αξιόπιστη και ομαλή λειτουργία του εξοπλισμού
  • Διατηρεί λεπτομερή αρχεία συντήρησης - ελέγχει τη λειτουργία του εξοπλισμού
  • Εκπαιδεύει άλλους τεχνικούς (π.χ. τους υπεύθυνους για τις συσκευασίες), ελέγχει την ποιότητα των εργασιών τους και βοηθά στη διάγνωση και επίλυση προβλημάτων
  • Τήρηση κανόνων ασφάλειας και προστασίας της υγείας σύμφωνα με τις εταιρικές διαδικασίες, κανονισμούς και νομοθεσία

Προσόντα / Ικανότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Μηχανολόγου ή Πρακτικού Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 5 έτη εργασιακή εμπειρία στη βιομηχανία κατά προτίμηση στον τομέα τροφίμων
  • Εμπειρία στη συντήρηση και επισκευή αντλιών
  • Εμπειρία σε πνευματικά συστήματα και αυτοματισμούς
  • Εμπειρία σε υδραυλικά συστήματα και αυτοματισμούς
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρολογικών
  • Εμπειρία σε συγκολλήσεις
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Βασικές γνώσεις Η/Υ
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Η εταιρία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και συνεχή εκπαιδευτική υποστήριξη σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας

Για όλες τις υποψηφιότητες θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα

Άγιος Στέφανος