Για εργοδότες
Υπεύθυνος Ομάδας Courier (Dispatcher)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Εύρεση Προσωπικού (HR)
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό  πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο των ταχυμεταφορών:

Υπεύθυνο Ομάδας Courier (Dispatcher)

Περιοχή: Κορωπί – πλησίον του σταθμού

Δυνατότητα μετακίνησης των εργαζομένων με εταιρικό βανάκι από και προς τον σταθμό

Ρόλος: Ο νέος συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος για την εποπτεία και  την σωστή οργάνωση των δρομολογίων της ημέρας για την ομάδα των οδηγών/couriers. Θα συντονίζει τις επί μέρους ομάδες δρομολογίων για την ομαλή διεκπεραίωση παραλαβών-παραδόσεων, επιβεβαιώνοντας την εφαρμογή και την τήρηση των διαδικασιών λειτουργίας της εταιρείας. Η θέση αναφέρεται στον Operations Manager.

Καθημερινές Αρμοδιότητες και υποχρεώσεις:

  • Εποπτεύει την οργάνωση των δρομολογίων της ημέρας και την εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας
  • Συντονίζει τις επί μέρους ομάδες δρομολογίων για την ομαλή διεκπεραίωση παραλαβών-παραδόσεων
  • Επικοινωνεί τηλεφωνικά με τους διανομείς για ζητήματα που προκύπτουν κατά την εκτέλεση παραλαβών-παραδόσεων
  • Διαχειρίζεται τα αιτήματα παραλαβής και αναθέτει την ολοκλήρωσή τους στους αντίστοιχους διανομείς
  • Συντονίζει τις ενέργειες εντός της αποθήκης για τη διαχείριση εκκρεμοτήτων-παραλαβών κατά την επιστροφή των οδηγών στις εγκαταστάσεις της εταιρίας
  • Διαχειρίζεται τη γραπτή επικοινωνία με τ’ αρμόδια τμήματα των πελατών της εταιρίας
  • Αξιολογεί την απόδοση των οδηγών μέσω συγκεκριμένων προτύπων αξιολόγησης
  • Συμμετέχει και εποπτεύει την εκπαίδευση των οδηγών σε συνεργασία με τους άμεσους εκπαιδευτές

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΙΕΚ/
  • Προϋπηρεσία έως 2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας απαραίτητη
  • Εξοικείωση χρήσης Η/Υ και MS Office
  • Κάτοχος Διπλώματος Οδήγησης (Β’ Κατηγορίας)
  • Απαραίτητη η γνώση περιοχών του λεκανοπεδίου Αττικής

ΔεξιότητεςΧαρακτηριστικά

  • Οργανωτικές δεξιότητες και συνέπεια
  • Ικανότητα διοίκησης και παρακίνησης ομάδας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων
  • Ικανότητα έγκαιρου εντοπισμού και αναγνώρισης προβλημάτων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Δευτέρα – Παρασκευή με ωράριο 10:30-19:00
  • Extra υψηλά bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Οι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσης, παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον κωδικό HR 766

Αθήνα