Για εργοδότες
Κωδ:HR 765
Οδηγοί/Couriers (Van)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Εύρεση Προσωπικού (HR)
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό  πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο των ταχυμεταφορών:

Οδηγούς/Couriers (van)

Περιοχή: Κορωπί – πλησίον του σταθμού

Δυνατότητα μετακίνησης των εργαζομένων με εταιρικό βανάκι από και προς τον σταθμό

Ρόλος: Ο νέος συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος για την σωστή παράδοση των παραγγελιών σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα, ενώ θα εισπράττει και τα χρήματα βάσει των διαδικασιών λειτουργίας.

Καθημερινές Αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποίηση διαλογής δεμάτων σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα δρομολογίου.
  • Φόρτωση - εκφόρτωση , προετοιμασία οχήματος παραδόσεων.
  • Τήρηση διαδρομής παραλαβών – παραδόσεων βάσει σχεδιασμού του team-leader και τήρηση χρονοδιαγράμματος.
  • Ορθή χρήση φορητού τερματικού για την ανίχνευση δρομολογίου( scanner – pda).
  • Είσπραξη χρημάτων από πελάτες και διαχείριση ταμείου.
  • Εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας της εταιρίας.
  • Εφαρμογή ενδυματολογικών κανόνων και μέτρων ατομικής  προστασίας
  • Καθημερινός έλεγχος και καθαριότητα του οχήματος παραδόσεων και αναφορά τυχόν ζητημάτων στον υπεύθυνο διαχείρισης στόλου
  • Τήρηση κανονισμών του ΚΟΚ και των προτύπων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτοι Λυκείου/ΙΕΚ
  • Εμπειρία έως 2 έτη ως οδηγός/courier σε αντίστοιχη θέση εταιρείας ταχυμεταφορών
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Βασικές γνώσεις υπολογιστών
  • Γνώσεις scanner & pda
  • Επιθυμητή γνώση περιοχών του Λεκανοπεδίου

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Συνέπεια στην εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας
  • Ικανότητες οργάνωσης και διεκπεραίωσης εργασιών στον απαιτούμενο χρόνο
  • Ομαδικότητα
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δευτέρα – Παρασκευή με ωράριο 10:00-18:30
  • Extra υψηλά bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Οι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσης, παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον κωδικό HR 765

Αθήνα