Για εργοδότες
Υπάλληλος Τηλεφωνικής Τεχνικής Εξυπηρέτησης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

H Mediatel δραστηριοποιείται στον χώρο των τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών από το 1995 και κατέχει ηγετική θέση παρέχοντας ολοκληρωμένες υπηρεσίες τηλεφωνικής εξυπηρέτησης. Οι άνθρωποί μας και το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας αποτελούν τα βασικότερα στοιχεία που προσδίδουν αξία στις υπηρεσίες και στην εικόνα μας, θέτοντας τον ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα, ως το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό της εταιρείας το οποίο είναι εμφανές σε όλα τα τμήματα, τις ομάδες και τις δράσεις της

H Mediatel σε συνεργασία με τον μεγαλύτερο τηλεπικοινωνιακό όμιλο της Ελλάδας  αναζητά στελέχη για θέσεις τεχνικής υποστήριξης.

Περιγραφή θέσης

Οι κάτοχοι των θέσεων μέσα από την προσωποποιημένη τεχνική εξυπηρέτηση που θα παρέχουν, θα συμβάλλουν στη βελτίωση και αναβάθμιση των παρεχόμενων υπηρεσιών μας. Σκοπός είναι να ολοκληρώνεται η τηλεφωνική συνομιλία του πελάτη έχοντας επιλυθεί τυχόν τεχνικό πρόβλημα στη σταθερή τηλεφωνία, internet ή/και ψηφιακή τηλεόραση.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ – ΤΕΙ – ΙΕΚ - ΤΕΕ με κατεύθυνση Τηλεπικοινωνίες, Δίκτυα ή Πληροφορική
  • Εργασιακή εμπειρία σε τηλεφωνική τεχνική εξυπηρέτηση ή εξυπηρέτηση πελατών σε τηλεπικοινωνιακό πάροχο
  • Γνώσεις σε δίκτυα, βλάβες Internet, τηλεφωνίας & τηλεόρασης όπως και εξοικείωση με CRM συστήματα (κατά προτίμηση Siebel) θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο βαρδιών
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Διάθεση για μάθηση και αυτοβελτίωση
  • Αναλυτική σκέψη για την επίλυση δύσκολων προβλημάτων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Σταθερό μηνιαίο μισθό με ασφαλιστική κάλυψη ΙΚΑ
  • Εκπαίδευση με αποδοχές από πιστοποιημένους εκπαιδευτές
  • Δυνατότητα ευέλικτης εργασίας (συνδυασμός δια ζώσης και τηλεργασίας)
  • Παροχές υγείας σε συνεργαζόμενους Ιατρικούς ομίλους
  • Συνέπεια στις πληρωμές
  • Bonus παραγωγικότητας ανάλογη των αποτελεσμάτων
  • Επαγγελματική εξέλιξη
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Extra παροχές και συμμετοχή σε καμπάνιες ανταπόδοσης της εταιρείας
  • Εύκολη πρόσβαση στην εταιρεία (πλησίον μετρό Πανόρμου)

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αθήνα
πριν ένα χρόνο