Για εργοδότες
Κωδ:ΣΜΣA22
OMΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Συντονιστής Μονάδας Σκυροδέματος (Κωδ. ΣΜΣ22)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Ο συγκεκριμένος ρόλος εξασφαλίζει την απρόσκοπτη λειτουργία της Μονάδας / Μονάδων στην περιοχή ευθύνης του (περιοχή ορισμένη εντός της Αττικής), τη σωστή εφαρμογή των διαδικασιών της δραστηριότητας, καθώς και την ομαλή  ροή της Πώλησης σκυροδέματος και παράδοσης του προϊόντος στον πελάτη.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Εγγυάται την εφαρμογή των διαδικασιών της Παραγωγικής Διαδικασίας από την παραλαβή των πρώτων υλών, την εφαρμογή του πλάνου ελέγχου ποιότητας, την ορθή παραγωγή σκυροδέματος μέχρι και την φόρτωση του σκυροδέματος στους μεταφορείς.
  • Διαχειρίζεται την Πώληση Σκυροδέματος από την προσέγγιση δυνητικού πελάτη μέχρι και την αποπεράτωση του εκάστοτε έργου.
  • Διασφαλίζει ότι τηρούνται οι διαδικασίες/οδηγίες φόρτωσης, μεταφοράς, εκφόρτωσης και άντλησης σκυροδέματος, τόσο από τους μεταφορείς όσο και από τους χειριστές αντλίας.
  • Φροντίζει για την έγκαιρη προμήθεια υλικών, την επάρκεια των ανταλλακτικών, την κατάρτιση του προγράμματος παραγωγής και την ορθή ενημέρωση των συστημάτων (παραγωγές, πωλήσεις, αναλώσεις υλικών, πληρωμές προμηθευτών / συνεργατών) για τις μονάδες ευθύνης του.
  • Καταρτίζει σε συνεργασία με το τμήμα Συντήρησης και εξασφαλίζει την εφαρμογή του Πλάνου Επιθεώρησης και Λίπανσης του Εξοπλισμού των Μονάδων.
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή των Κανόνων Υγιεινής Ασφάλειας και Περιβάλλοντος στο χώρο ευθύνης.

Απαραίτητα προσόντα

●        Χημικός – Μηχανολόγος – Ηλεκτρολόγος  ή Πολιτικός Μηχανικός.

●        3+ χρόνια ως επιβλέπων / προϊστάμενος ομάδων εκτέλεσης έργων υποδομών ή / και σε μονάδα παραγωγικής μονάδας, ιδανικά σκυροδέματος.

●        Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.

●        Επιθυμητή γνώση Γαλλικών.

●        Κατανόηση της λειτουργίας μηχανολογικού / ηλεκτρολογικού εξοπλισμού (ιδανικά μονάδων σκυροδέματος).

●        Γνώσεις τύπων και ποιοτικών χαρακτηριστικών σκυροδέματος.

●        Καλή γνώση χειρισμού Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και προγραμμάτων (MS Office, ERP, CRM κ.λπ.).

Συμπεριφορικές δεξιότητες

●        Ικανότητα ηγεσίας ομάδας

●        Υπευθυνότητα

●        Ακεραιότητα

●        Οργανωτικές ικανότητες

●        Ικανότητα επικοινωνίας και συντονισμού διαφορετικών τμημάτων και συνεργατών

●        Ικανότητα επικοινωνίας με πελάτες και διαχείρισης παραπόνων

●        Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

●        Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον

●        Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων

O Όμιλός μας προσφέρει δυνατότητες εξέλιξης και συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη.

Λυκόβρυση
πριν ένα χρόνο