Για εργοδότες
ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ/ΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

 ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ είναι η Νο.1 Ελληνική εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται τα τελευταία 42 χρόνια στο εμπόριο αθλητικών ειδών.

Σήμερα, τα αθλητικά σήματα Admiral, Kappa, Maui and Sons και Starter προωθούνται μέσω των 134 Admiral Sport Shops τα οποία αποτελούν ένα ισχυρό δίκτυο πώλησης σε Ελλάδα, Βουλγαρία, Κόσοβο και Κύπρο και προσφέρουν μεγάλη ποικιλία σε αθλητικά ρούχα, είδη σπορ, casual ρουχισμό, αξεσουάρ, αθλητικά παπούτσια, καθώς και εξειδικευμένο εξοπλισμό για τα δημοφιλέστερα αθλήματα. Η ευρύτερη οικογένεια της Admiral αριθμεί περισσότερους από 700 εργαζομένους, ενώ η εταιρία διαθέτει σημεία πώλησης shop in shop αλλά και σε καταστήματα duty free.

Αν θέλεις και εσύ να γίνεις μέλος αυτής της οικογένειας, στείλε μας το βιογραφικό σου στο email : goritsa@diethnis-athlitiki.gr για τη θέση Γραφίστας/τρια (Πλήρης Απασχόληση).

Απασχόληση : Full-Time

Τοποθεσία Θέσης : Ασπρόπυργος

Περιγραφή Θέσης :

  • Δημιουργία εικαστικών μακετών και περιεχομένου προωθητικών ενεργειών
  • Διαχείριση Αλληλογραφίας και Παραδόσεων
  • Έλεγχος ορθής εφαρμογής-υλοποίησης των εικαστικών
  • Υποστήριξη των τμημάτων της εταιρείας με δημιουργικό υλικό
  • Επεξεργασία φωτογραφιών και χρωματική επεξεργασία

Προσόντα :

  • Πτυχίο γραφιστικής (ΙΕΚ-ΤΕΙ – Ιδιωτικής σχολής)
  • Άριστη γνώση Adobe Photoshop / Illustrator / InDesign / Corel Draw
  • Άριστη γνώση MS Office Suite
  • Καλή Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Γνώση Video Editing (Adobe Premiere Pro) και web design θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν
  • Παρουσίαση δειγμάτων προηγούμενων εικαστικών ή link από portfolio θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία 5 ετών σε ανάλογη θέση
  • Δημιουργικό και ομαδικό πνεύμα
  • Οργάνωση , ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects

Ασπρόπυργος
πριν 2 χρόνια