Για εργοδότες
Κωδ:MRK2022
ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΣΕ ΤΜΗΜΑ MARKETING
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΠυλαίαΤοποθεσία
Πυλαία
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Εταιρεία στον κλάδο του χονδρικού εμπορίου με δίκτυο ανεξάρτητων καταστημάτων αναζητά στέλεχος για την υποστήριξη του τμήματος marketing, το οποίο θα καλύπτει online – offline digital ενέργειες marketing που χρησιμοποιεί η εταιρεία για την προβολή της.

Διοικητικές Αρμοδιότητες:

  • Προάγει την εταιρική εικόνα της εταιρείας τόσο στο ευρύ κοινό όσο και στο ίδιο το δίκτυο καταστημάτων της εταιρείας
  • Αναλαμβάνει την προβολή της εταιρείας, μέσα από digital ενέργειες.
  • Να ενημερώνεται και να παρακολουθεί τις εξελίξεις και τις τάσεις του σύγχρονου Marketing-προώθησης.
  • Διαχείρηση των online accounts της εταιρείας.
  • Online Customer Support: διαχείριση των εισερχόμενωνμηνυμάτων (Inbox) από online πελάτες στα social media κανάλια της εταιρείας.
  • Δημιουργία day-to-day social posts για τα social media της εταιρείας (FB, Instagram, Youtube) .
  • Υποστήριξη κεντρικού e-shop: Δημιουργία προϊοντικών και lifestyle φωτογραφιών, κειμένων και σύντομων περιγραφών για προϊόντα του site, ψηφιακό φύλλάδιο, δημιουργία και προσαρμογή banner στο site.
  • In House Digital διαφημιστικές καμπάνιες (Google, Facebook,Instagram) για τις διαφημιστικές ανάγκες της εταιρείας.
  • Δημιουργία αναφορών ως προς την απόδοση των ενεργειών.
  • Γραφιστική υποστήριξη των ενεργειών marketing.
  • Σχεδιασμός φυλλαδίου προσφορών και εφαρμογή του επικοινωνιακού υλικού για το site.
  • Παρακολούθηση και συμμετοχή στην οργάνωση των εργασιών marketing ως προς την εταιρική σήμανση των καταστημάτων και των παραγγελιών του διαφημιστικού υλικού των καταστημάτων του δικτύου.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Ικανότητες πειθούς, ευελιξίας και προσαρμοστικότητας
  • Επινοητικότητα και συνέπεια.
  • Ικανότητα κατανόησης θεµάτων σε βάθος και στάθµισης της σοβαρότητας αυτών
  • Ικανότητα σύνθεσης και ανάλυσης δεδοµένων κατά την εκτέλεση των εργασιών του
  • Ανεπτυγµένη αντίληψη και κριτική ικανότητα
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας (προφορικής και γραπτής)
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και παροχής άµεσων λύσεων κατά την επίλυση υποθέσεων και προβληµάτων
  • Ικανότητα συντονισµού και ορθής κατανοµής εργασιών, ελέγχου και ακρίβειας των αποτελεσµάτων
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Συνέπεια και ακρίβεια στην εργασία του
  • Οµαδικό πνεύµα και ικανότητα συνεργασίας µε συναδέλφους
  • Εχεµύθεια / εµπιστευτικότητα

Τυπικά Προσόντα

  • Πτυχιούχος Ανώτατης Σχολής, µε κατεύθυνση σπουδών Marketing/ Οικονομικών
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισµού ηλεκτρονικών υπολογιστών και απαραίτητων εφαρµογών (προγράµµατα όπως Microsoft Project, Access, Excel, Word, Powerpoint), χρήση διαδικτύου.
  • Καλή γνώση προγραμμάτων Photoshop και Canva.
  • Γνώσεις Illustrator
  • Γνώση και διαχείριση των Social Media (Facedook, Instagram k.l.p)
  • Γνώση Google Ads/ Facebook Ads/ Photoshop/ SEO/SEM θεμάτων

Παροχές

  • Μισθός Αναλόγως προσόντων
  • Ομαδική Ασφάλιση εργαζομένου
Πυλαία