Για εργοδότες
Κωδ:EMP2022
ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΠυλαίαΤοποθεσία
Πυλαία
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Εταιρεία στον κλάδο του Χονδρικού Εμπορίου των ηλεκτρικών / ηλεκτρονικών οικιακών συσκευών , με ένα δίκτυο ανεξάρτητων καταστημάτων αναζητά στέλεχος για το Εμπορικό τμήμα

Υπηρεσιακές Αρμοδιότητες:

  • Να συμμετέχει με τον Εμπορικό Διευθυντή στην χάραξη της κεντρικής εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Να προωθεί τις κεντρικές Εμπορικές συμφωνίες στο δίκτυο των ανεξάρτητων  καταστημάτων της.
  • Να επικοινωνεί με το δίκτυο των καταστημάτων συμβάλλοντας με τις γνώσεις του  στην προώθηση των λιανικών πωλήσεων των καταστημάτων
  • Να αναπτύσσει επαγγελματικές σχέσεις με το δίκτυο των καταστημάτων
  • Να ενημερώνεται και να παρακολουθεί τις εξελίξεις και τις τάσεις  της αγοράς του κλάδο των ηλεκτρικών
  • Να υποστηρίζει την εμπορική λειτουργία του κεντρικού e-shop της εταιρείας.
  • Να έχει καθημερινή επικοινωνία με τους προμηθευτές της εταιρείας για να επιλύει προβλήματα τροφοδοσίας , ελλείψεων , service κ.λ.π  των καταστημάτων
  • Να επεξεργάζεται και να αναλύει τις εμπορικές προτάσεις των προμηθευτών και να τις εισηγείται στην Εμπορική Διεύθυνση.
  • Να μεριµνά για τη συνεχή ενημέρωση του γύρω από το γνωστικό του αντικείµενο και για τη βελτίωση των γνώσεων και δεξιοτήτων του µέσα από τη συµµετοχή σε ειδικά σεµινάρια, συνέδρια κτλ
  • Να ασκεί τα καθήκοντά του µε τρόπο που να προάγει κλίµα συνεργασίας, αποτελεσµατικότητας, και αξιοκρατίας, καθώς και φιλοσοφία προσανατολισµού προς την επίτευξη αποτελεσµάτων, τόσο εντός της ∆ιεύθυνσης όσο και ευρύτερα στην εταιρία.

Τυπικά Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕI ή ΤΕΙ ,
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισµού ηλεκτρονικών υπολογιστών και απαραίτητων εφαρµογών (προγράµµατα όπως Microsoft Project, Access, Excel, Word, Powerpoint), χρήση διαδικτύου
  • Προϋπηρεσία σε παρεμφερή κλάδο λιανικής και ειδικότερα στις ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές οικιακές συσκευές πάνω από  5έτη.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα σύνθεσης και ανάλυσης δεδομένων
  • Ικανότητα εκτίµησης καταστάσεων και γεγονότων και παροχής άµεσων λύσεων στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων του
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα συνεργασίας µε συναδέλφους και εξωτερικούς φορείς
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες φόρτου εργασίας και πίεσης
  • Κίνητρο για συνεχή ενημέρωση
  • Εχεμύθεια / εμπιστευτικότητα

Παροχές

  • Μισθός Αναλόγως προσόντων
  • Ομαδική Ασφάλεια προσωπικού
Πυλαία
Με μεγάλη εμπειρία