Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Περιγραφή θέσης

  • Έλεγχος καταχωρήσεων τιμολογίων και λοιπών λογιστικών συναλλαγών
  • Σύνταξη και διαχείριση οικονομικών αναλύσεων
  • Διαχείριση φορολογικών υποχρεώσεων
  • Διαχείριση μισθοδοσίας και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Συμμετοχή στη διασφάλιση ορθής λειτουργίας του τμήματος

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής, Χρηματοοικονομικής ή Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 3-5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Άριστες γνώσεις Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστες γνώσεις MS Office (excel)
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος Α΄ Τάξης θα θεωρηθεί προσόν
  • Γνώση εταιρικής και φορολογικής νομοθεσίας

 Προφίλ Υποψηφίου

  • Οργανωτικές, αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες,
  • Προσαρμοστικότητα, αντίληψη, εκτέλεση των εργασιών προσανατολισμένη στην ποιότητα και την ακρίβεια
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Χαλκίδα