For Employers
Warehouse Coordinator
Job post no longer accepts applications

Η εταιρία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε., Market Leader στον κλάδο των πλακιδίων & ειδών υγιεινής, με ιστορία 45 ετών, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη της αγοράς στην Ελλάδα και στις διεθνείς αγορές με την ποιότητα, την τεχνογνωσία και τη συνέπεια της, ενώ κατατάσσεται σε ιδιαίτερα υψηλή θέση ανάμεσα στις 400 μεγαλύτερες Ελληνικές εμπορικές επιχειρήσεις.

Αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για την κάλυψη της θέσης Warehouse Coordinator για το ιδιόκτητο Logistics Center μας στον Ασπρόπυργο.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Επίβλεψη και συντονισμό των καθημερινών δραστηριοτήτων της αποθήκης.
  • Εκπαίδευση, καταγραφή, συντονισμός και καθοδήγηση της ομάδας ευθύνης.
  • Εποπτεία του φόρτου εργασίας και συμβολή στη ρύθμιση των στόχων της ομάδας ευθύνης.
  • Μέτρηση και αναφορά της αποτελεσματικότητας των δραστηριοτήτων αποθήκευσης και της απόδοσης των υπαλλήλων.
  • Εξασφάλιση της έγκαιρης εφαρμογής των προτύπων, πολιτικών και διαδικασιών στην μονάδα ευθύνης.
  • Επικοινωνία με τους υπευθύνους της αποθήκης και συντονισμός των ενεργειών για την επίλυση προβλημάτων.
  • Καθορισμός διαδικασιών και KPIS για την μακροχρόνια εύρυθμη λειτουργεία της αποθήκης.

Γνώσεις & Δεξιότητες

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης (η ειδίκευση στα Logistics θα εκτιμηθεί)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ , EXCEL και συστημάτων διαχείρισης αποθηκών (wms)
  • Πολύ καλή γνώση των λειτουργιών μιας μεγάλης αποθήκης.
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα διοίκησης ομάδας

Παροχές

  • Πλήρη απασχόληση
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus παραγωγικότητας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί πλήρης εμπιστευτικότητα.

Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Related tags
JOB SUMMARY
Aspropyrgos
a year ago
Senior
Full-time