For Employers
Υπεύθυνος Μηχανικός Βάρδιας
Job post no longer accepts applications
Company logo - click to visit company page
101-250
Pharmaceutical & Health sector
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Η φαρμακοβιομηχανία Medicair S.A. στη Βιομηχανική Περιοχή Σχηματαρίου Βοιωτίας, αναζητά Υπεύθυνο Μηχανικό Βάρδιας.

Καθήκοντα :

  • Να εκτελεί τη  συντήρηση (προληπτική και έκτακτη) όλου του μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου, βάσει του ετήσιου προγράμματος παραγωγής
  • Να επιβλέπει και να εκτελεί εργασίες  αλλαγών των γραμμών από προϊόν σε προϊόν (αλλαγή setup, changeover), στο συντομότερο δυνατό χρονικό διάστημα
  • Να τηρεί  τις  πολιτικές και διαδικασίες ασφαλείας και υγιεινής της εταιρείας και των εγκαταστάσεων.
  • Να ελέγχει και να διατηρεί το stock ανταλλακτικών για το μηχανολογικό εξοπλισμό του εργοστασίου
  • Να συμμετέχει ενεργά στη βελτίωση της αποτελεσματικότητας προτείνοντας βελτιστοποιήσεις και πρακτικές εξοικονόμησης κόστους.
  • Να συμμετέχει στη διασφάλιση της συνεχούς και αποτελεσματικής λειτουργίας έργων συντήρησης αλλά και της εγκατάστασης νέου εξοπλισμού στο εργοστάσιο (από την λήψη προσφορών μέχρι και τη περαίωση του έργου αλλά και τη συμμετοχή στη σύνταξη των απαραίτητων εντύπων συντήρησης και πρωτοκόλλων IQ/OQ/PQ)
  • Να συμμετέχει στη λήψη προσφορών και τη διερεύνηση της αγοράς, αναφορικά με ανταλλακτικά, μηχανολογικά εξαρτήματα, κλπ
  • Να συμμετέχει στην επίβλεψη και τον συντονισμό κτιριακών έργων που τυχόν λάβουν χώρα στο εργοστάσιο.

  • Ο υποψήφιος θα πρέπει να έχει τη δυνατότητα εργασίας σε 2 βάρδιες (06.00-14.00 & 14.00-22.00)
  • Ο υποψήφιος θα  αναφέρεται στον Διευθυντή του Τεχνικού Τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου     .
  • Καλή γνώση  Αγγλικής γλώσσας .
  • Καλή γνώση Η/Υ  και προγραμμάτων  MS OFFICE.
  • Εμπειρία πεδίου στη μηχανολογική συντήρηση (3-5 χρόνια), ιδανικά στο χώρο του φαρμάκου
  • Εξοικείωση με τους κανονισμούς Υγείας και Ασφάλειας
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας.
  • Δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Κριτική σκέψη και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις

Η εταιρία προσφέρει:

  • άριστο περιβάλλον εργασίας,
  • εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης.
Related tags
JOB SUMMARY
Schimatari
a year ago
Mid-level
Full-time