Για εργοδότες
Κωδ:"Δικηγόρος"
Δικηγόρος (με εμπειρία στο Αστικό Δίκαιο-ακίνητα)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΝομικάΚατηγορία θέσης
Νομικά

Επενδυτική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα των ακινήτων αναζητά να καλύψει θέση εργασίας με τις εξής λεπτομέρειες:

Θέση: Δικηγόρος με Εξειδίκευση σε Αστικό Δίκαιο (Ακίνητα)

Πόλη: Αθήνα

Καθήκοντα:

  • Νομικός Έλεγχος Ακινήτου
  • Σύνταξη Ιδιωτικών Συμφωνητικών Προκαταβολών
  • Παρακολούθηση Αγοραπωλησίας σε συνεργασία με τη Συμβολαιογράφο
  • Δήλωση Ακινήτων στο Κτηματολόγιο
  • Συνεχή επικοινωνία και επίλυση νομικών θεμάτων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Σχετική εμπειρία υποθέσεων δικαίου ακινήτων και συναλλαγών που αφορούν ακίνητα
  • Γνώσεις MS Office
  • Άριστη Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Οργάνωση και επιμέλεια
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων & ευελιξία

Τι προσφέρει η εταιρεία

  • Άμεση πρόσληψη
  • Σταθερές μηνιαίες απολαβές
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εύκολη πρόσβαση στο γραφείο που βρίσκεται πλησίον του μετρό

 Εάν ενδιαφέρεστε για τη συγκεκριμένη θέση εργασίας, μπορείτε να στείλετε ένα επικαιροποιημένο βιογραφικό στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr.atticadiamond@hotmail.com. Παρακαλείστε να συμπεριλάβετε στο θέμα του email τον τίτλο της θέσης (‘Δικηγόρος’).

Αθήνα