Για εργοδότες
Power Tools Sales Expert
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Θες να εργαστείς κι εσύ σε μία από τις πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα;

Στη  ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναπτύσσουμε, εμπορευόμαστε και διακινούμε τα πιο δυνατά brands βιομηχανικών εργαλείων και μηχανημάτων. Τα τελευταία 40 χρόνια κατέχουμε ηγετική θέση στην ελληνική αγορά, ενώ βρισκόμαστε ανάμεσα στις 17 πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα (Growth Awards 2021). Παράλληλα η εταιρεία γνωρίζει μεγάλη ανάπτυξη σε 22 χώρες, με στόχο να γίνει ένας από τους βασικούς παίκτες στον τομέα των εργαλείων χειρός και ηλεκτρικών εργαλείων σε όλη την Ευρώπη.

Επενδύουμε συνεχώς στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων των ανθρώπων μας και στην ανάπτυξη τους σύμφωνα με τις δικές τους ικανότητες. Το μέλλον της εταιρείας μας εξαρτάται από τους ανθρώπους μας, επομένως η πρόσληψη νέων ταλέντων είναι πρωταρχικής σημασίας για εμάς, πέρα και επάνω από τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι εργοδότες στις μέρες μας. Η ανάγκη να έχουμε τους σωστούς ανθρώπους, με τις κατάλληλες δεξιότητες και νοοτροπία την κατάλληλη στιγμή είναι πιο επιτακτική από κάθε άλλη φορά, και αισθανόμαστε περήφανοι που αυξάνουμε το εργατικό δυναμικό μας κατά 20% κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια, επενδύοντας στην πρόσληψη νέων ανθρώπων.

Στο πλαίσιο της διαρκούς ανάπτυξής μας και με σκοπό να ενδυναμώσουμε το business unit των μηχανημάτων και ηλεκτρικών εργαλείων, αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης:

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη των πωλήσεων σε μηχανήματα και ηλεκτρικά εργαλεία στα καταστήματα που δραστηριοποιούμαστε εμπορικά δηλαδή στο ήδη υπάρχον δίκτυο πελατών μας καθώς και για την ανάπτυξη νέων συνεργασιών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε οργανωμένο και απαιτητικό περιβάλλον πωλήσεων σε κλάδους ηλεκτρικών εργαλείων/ μηχανημάτων/ δομικών υλικών/ βιομηχανικού εξοπλισμού/ ηλεκτρικών συσκευών
  • Προϋπηρεσία σε μεγάλα brand, με οργανωμένο B2B ή / και  B2C δίκτυο πωλήσεων
  • Πτυχίο ανώτατης ή τεχνικής σχολής σε τομείς μηχανολογίας θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, Office)
  • Κάτοχος ερασιτεχνικού διπλώματος οδήγησης
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, ευελιξία και ομαδικότητα
  • Δυνατότητα ταξιδιών και διανυκτέρευσης εκτός έδρας
  • Χόμπι η ενασχόληση με την τεχνολογία και το Do It Yourself
  • Ηλικίας 30-50 ετών
  • Οι άνδρες υποψήφιοι να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Η εταιρία προσφέρει:

  • Εξαιρετικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Πρόσβαση σε υψηλά bonus
  • Προοπτικές προσωπικής εξέλιξης μέσα σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο και iPad
  • Συνεχή εκπαίδευση στη γκάμα των προϊόντων μας και τις τεχνικές πωλήσεων
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία