Για εργοδότες
Customer Service
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Ecommerce Customer Service - Οινόφυτα Βοιωτίας

Η Θέση

Η Ν.Ι. Μινογλου Α.Ε., αναζητά Customer Service Agent για την ομάδα εξυπηρέτησης πελατών των 2 εκ των μεγαλύτερων eshop μόδας της χώρας μας: MyShoe.gr & LaRedoute.gr, καθώς και του Samsonite.gr.

Κύριο αντικείμενο της θέσης είναι η άμεση & άρτια εξυπηρέτηση των εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και emails με έδρα τα Οινόφυτα.

Καθήκοντα:

  • Αποτελεσματική και άμεση εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου, email ή άλλων καναλιών επικοινωνίας.
  • Προτάσεις για βελτιστοποίηση παραγωγικότητας και της ποιότητας.
  • Διασφάλιση της τήρησης των πολιτικών της εταιρείας και των διαδικασιών της
  • Επικοινωνία με τμήμα Marketing , Sales και IT με σκοπό την επίλυση τυχόν προβλημάτων αλλά και πιθανές προτάσεις για cross-sell , up-sell.

Προσόντα:

  • Πάθος για τον πελάτη!
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο περιβάλλον εξυπηρέτησης πελατών μέσω τηλεφωνικών κλήσεων & γραπτών επικοινωνιών.
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Καλός χειρισμός Η/Υ και σουίτας MS-Office (Word, Excel, Outlook ,PowerPoint) & ERP
  • Δυναμική προσωπικότητα και κριτική σκέψη.
  • Δεξιότητες διαπραγμάτευσης και επίλυσης προβλημάτων με παράλληλη διατήρηση της ποιότητας.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές - αναλόγως των προσόντων.
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ομαδικό πνεύμα, εκπαίδευση, επιμόρφωση και ανάπτυξη εργαζομένου.
Οινόφυτα
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία