Για εργοδότες
Κωδ:HR 767
HR Generalist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό  πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα των ταχυμεταφορών:

Περιοχή: Μεταμόρφωση

Ρόλος: Ο νέος συνεργάτης/-ιδα θα αναλάβει την ομαλή και αποτελεσματική διαχείριση των λειτουργιών του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού. Αυτό περιλαμβάνει τη συμμετοχή και υποστήριξη στις συνολικές ανάγκες στελέχωσης, εκπαίδευσης και ανάπτυξης του προσωπικού της εταιρείας.

Αρμοδιότητες και καθημερινά καθήκοντα περιλαμβάνουν:

Α) Συνολική διαχείριση των αναγκών προσέλκυσης, αξιολόγησης και επιλογής προσωπικού:

  • Σύνταξη αγγελιών θέσεων εργασίας
  • Επικοινωνία με διαδικτυακούς τόπους καταχώρησης αγγελιών
  • Επικοινωνία και συνεργασία με δημόσιους-ιδιωτικούς φορείς
  • Αξιολόγηση βιογραφικών-διενέργεια συνεντεύξεων-σύνταξη προσφορών εργασίας στους υποψήφιους συνεργάτες
  • Διεκπεραίωση διαδικασιών αναγγελίας/καταγγελίας πρόσληψης, οικειοθελούς αποχώρησης
  • Διαχείριση onboarding νέων εργαζόμενων
  • Δημιουργία και διαχείριση αρχείου προσλήψεων προσωπικού (αναγγελία πρόσληψης, σύμβαση εργασίας)
  • Λειτουργεί ως σύμβουλος για τους νέους εργαζόμενους και βοηθάει στην ένταξή τους
  • Συνεργάζεται με τη Γενική Διεύθυνση για τον προσδιορισμό των μελλοντικών αναγκών των προσλήψεων

Β) Διαχείριση επιμέρους θεμάτων του τμήματος προσωπικού

  • Καταγραφή διαδικασιών για την αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος προσωπικού
  • Διαχείριση αδειών προσωπικού/ασθενειών/υπερωριών
  • Δημιουργία-διαχείριση φακέλων προσωπικού
  • Διαχείριση επιδοτούμενων προγραμμάτων
  • Συνολική διαχείριση εκπαίδευσης προσωπικού πάνω σε θέματα όπως: ασφαλής οδήγηση, κατανόηση και εφαρμογή διαδικασιών λειτουργίας, παραγωγικότητα, οικονομία, επικοινωνία με πελάτες)
  • Διαχείριση προγραμμάτων επιβράβευσης προσωπικού
  • Διαχείριση ζητημάτων που σχετίζονται με υγιεινή και ασφάλεια

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος/-η ΑΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Προϋπηρεσία σχετική με το αντικείμενο/θέση
  • Εμπειρία σε διαχείριση βάσης δεδομένων ή/και τεχνικών/μηχανών αναζήτησης και προσέλκυσης προσωπικού
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση MS office (έμφαση στο Excel)
  • Εμπειρία σε συστήματα αξιολόγησης και επιλογής προσωπικού
  • Δυνατότητα μετακίνησης μεταξύ έδρας εταιρείας και hub
  • Βασικές γνώσεις εργατικής νομοθεσίας
  • Γνώσεις θεμάτων υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας επιθυμητή

Απαιτούμενες Δεξιότητες:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Άτομο με αναλυτική σκέψη
  • Πολύ καλές δεξιότητες σχεδιασμού, οργάνωσης και παρακολούθησης αποτελέσματος
  • Ομαδικό πνεύμα

      Η εταιρεία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Απασχόληση Δευτέρα – Παρασκευή με ωράριο 10:00-18:30
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας, με προοπτικές εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Οι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσης, παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον κωδικό HR 767

Αθήνα
πριν ένα χρόνο