Για εργοδότες
Κωδ:HRMANAGER_2023
HR MANAGER
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Εταιρία υπηρεσιών φύλαξης & ασφαλείας , αναζητά Hr manager.

            Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός ,οργάνωση και έλεγχος των δραστηριοτήτων του  τμήματος  Ανθρώπινου  δυναμικού.
  • Διαχείριση προσλήψεων για θέσεις στην Ελλάδα.
  • Ανάπτυξη και διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού της εταιρείας.
  • Σχεδιασμός των διαδικασιών εκπαίδευσης ,εξέλιξης & διαχείρισης  της απόδοσης  του  προσωπικού
  • Στήσιμο του οργανογράμματος της  εταιρείας.
  • Καταγραφή των διαδικασιών στα τμήματα της εταιρείας.
  • Παρατήρηση και καταγραφή των αρμοδιοτήτων των εργαζομένων.
  • Έλεγχος τήρησης των διαδικασιών  της εταιρείας στα επιμέρους  τμήματα.
  • Προτάσεις βελτίωσης των διαδικασιών και του workflow στη Διοίκηση  της εταιρείας.
  • Επίβλεψη και διαχείριση ενός συστήματος  αξιολόγησης απόδοσης που οδηγεί  σε υψηλές αποδόσεις.
  • Έλεγχος αναγκών των τμημάτων σε ανθρώπινο  δυναμικό.
  • Επίβλεψη της διαδικασίας προσλήψεων
  • Καταγραφή προβλημάτων στη λειτουργία της εταιρείας και προτάσεις λύσεων  στη Δίοικηση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης οικονομικής/κοινωνικής  κατεύθυνσης (Διοίκησης  Επιχειρήσεων,  Διοίκησης  ανθρώπινου  δυναμικού.
  • Αποδεδειγμένη σχετική εργασιακή προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5  ετών στο τμήμα HR μεγάλης  εταιρείας.
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας, μισθοδοσίας και πρακτικών διοίκησης  ανθρώπινου  δυναμικού.
  • Γνώση και hands-on εμπειρία σε λογισμικά Human Resources Information System
  • Άριστη γνώση  χειρισμού  Η/Υ σε περιβάλλον Office.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε  γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες διοίκησης και διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικότητα και συνεργασία.
  • Εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, ήθος, σοβαρότητα
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης και ευχέρεια στον προφορικό λόγο
  • Ικανότητα γρήγορης  ανάλυσης και εκτίμησης  καταστάσεων
  • Ήρεμη λειτουργία υπό πίεση (διαχείριση stress)
  • Αίσθηση μεγάλης  εικόνας  και  ικανότητα  συνδυασμού παραγόντων
  • Ηγετικά χαρακτηριστικά, παρακίνηση, ομαδικός, ευέλικτος
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας με πελάτες & συνεργάτες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη υψηλών ποιοτικών και ποσοτικών αποτελεσμάτων

  Παροχές

  • Πλήρη απασχόληση
  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Επιπρόσθετα bonus  αναλόγως  επίτευξης  στόχου
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής και μισθολογικής  εξέλιξης.
  • Σύγχρονο και δυναμικό  εργασιακό περιβάλλον

Βιογραφικό Σημείωμα στο info@kolossosnet.gr με την ένδειξη «Για τη Θέση HRManager».

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
HR MANAGER
Μαρούσι
Με μεγάλη εμπειρία