Για εργοδότες
Κωδ:NHP_FINANCE_MNGR
Υπεύθυνος Λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Επιθυμούμε ο Υπεύθυνος Λογιστηρίου να επιβλέπει, να παρακολουθεί και να αποτιμά τις καθημερινές δραστηριότητες, να προσδιορίζει την οικονομική κατάσταση μέσα από την ανάπτυξη και την υλοποίηση συστημάτων συλλογής, ανάλυσης, επαλήθευσης και αναφοράς πληροφοριών και θα συνεργάζεται στενά με την ομάδα οικονομικής διαχείρισης της επιχείρησής μας.

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση και επίβλεψη των καθημερινών πράξεων του λογιστικού τμήματος
  • Παρακολούθηση και ανάλυση δεδομένων και εξαγωγή οικονομικών εκθέσεων ή καταστάσεων
  • Καθιέρωση και επιβολή ορθών λογιστικών μεθόδων, πολιτικών και αρχών
  • Συντονισμός και διεκπεραίωση ετήσιων ελέγχων
  • Βελτίωση συστημάτων και διαδικασιών καθώς και εκκίνηση διορθωτικών ενεργειών
  • Ανάθεση έργων και καθοδήγηση προσωπικού με στόχο τη διασφάλιση συμμόρφωσης και ακρίβειας
  • Επίτευξη χρηματοοικονομικών στόχων λογιστικής
  • Δημιουργία και τήρηση φορολογικών αρχείων και φακέλων για την τεκμηρίωση των συναλλαγών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε θέση Υπεύθυνου Λογιστηρίου ή Προϊστάμενου Λογιστηρίου
  • Υψηλό επίπεδο γνώσης MS Office, λογισμικών λογιστικής και βάσεων δεδομένων
  • Ικανότητα χειρισμού μεγάλων όγκων δεδομένων
  • Αποδεδειγμένη γνώση τήρησης βιβλίων, αρχών λογιστικής, πρακτικών, προτύπων, νομοθεσίας και κανονισμών
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και ακρίβεια
  • Ικανότητα επίβλεψης και καθοδήγησης
  • Πτυχίο πανεπιστημίου στη Λογιστική ή τα Χρηματοοικονομικά

H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο, φιλικό και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο cv@nafsika-ag.gr.

Γλυφάδα
Με μεγάλη εμπειρία