Για εργοδότες
IT Back office & System administrator
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η Εταιρεία ΤΕΧΑΝ Α.Β.Ε.Ε.

Για την ενίσχυση του Ανθρώπινου Δυναμικού της, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τη στελέχωση της Τεχνικής Διεύθυνσης

IT Back office  & System administrator

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος υποδομών της εταιρείας
  • Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων λειτουργικού συστήματος, εντοπισμός βλαβών υλικού
  • Ρύθμιση υπολογιστών και κινητών συσκευών
  • Εγκατάσταση και διαμόρφωση λογισμικού και συστημάτων υπολογιστών
  • Δημιουργία λογαριασμών  νέων χρηστών και  επίλυση προβλημάτων  πρόσβασης ή σύνδεσης
  • Καθημερινή παρακολούθηση και συντήρηση διακομιστών
  • Backup system (tape library, storages, disaster recovery)
  • Network administrator (routing, firewalling)
  • VOIP-Τηλεφωνικό κέντρο, συντονισμός παρόχου κινητής τηλεφωνίας
  • Συντονισμός των διαδικασιών αγορών και υπεύθυνος για τη διαχείριση περιουσιακών στοιχείων
  • Υποστήριξη λογισμικού και υλικού τοπικών χρηστών
  • Εγκατάσταση νέου λογισμικού, αναβαθμίσεις συστημάτων, αξιολόγηση και εγκατάσταση ενημερώσεων σε διακομιστές και συστήματα
  • Σύνταξη τεχνικών προδιαγραφών, εκτιμήσεων και εξοπλισμού πληροφορικής
  • Ρύθμιση σταθμών εργασίας και απαραίτητων περιφερειακών συσκευών
  • Παροχή υποστήριξης στους χρήστες της εταιρείας μας
  • Συμμετοχή σε έργα που σχετίζονται με την πληροφορική

Requirements

  • Πτυχίο πανεπιστημίου στην Τεχνολογία της Πληροφορίας, στην Επιστήμη των Υπολογιστών, ή σε σχετικό τομέα
  • Περίπου 2 χρόνια σχετικής εμπειρίας στην Τεχνική Υποστήριξη σε περιβάλλοντα Windows/Linux/Mac OS
  • Εμπειρία σε περιβάλλοντα δικτύωσης που περιλαμβάνουν Cisco, Watchguard, κλπ
  • Καλή γνώση windows domain services (Active Directory, DFS, ADFS, DNS, Wins)
  • Καλή κατανόηση των λύσεων CTI και VoIP τηλεφωνικών κέντρων
  • Εμπειρία διαχείρισης  Office 365 και  Google Workspace
  • Καλή γνώση των σύγχρονων λύσεων δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας
  • Καλή γνώση του λειτουργικού συστήματος Windows Server
  • Άριστη ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Πιστοποίηση Microsoft (MCSE) ή ισοδύναμη θα θεωρείται πλεονέκτημα

ΠΑΡΟΧΕΣ:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει εμπειρίας και δεξιοτήτων
  • Υπολογιστής, Κινητό τηλέφωνο
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλώ πολύ αποστείλετε τα βιογραφικά σας  με πρόσφατη φωτογραφία

Περισσότερες πληροφορίες για την εταιρεία μπορείτε να βρείτε κάνοντας click στους παρακάτω συνδέσμους:

  • Website:

  • Facebook:

  • Instagram:

  • Youtube:

  • LinkedIn:

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία