Για εργοδότες
Κωδ:FIN12023
Βοηθός Λογιστής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Κύριες Αρμοδιότητες

Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών

Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές για ανεξόφλητα τιμολόγια

Ενημέρωση διπλογραφικών βιβλίων

Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας

Ενημέρωση και έλεγχος των καρτελών πελατών, προμηθευτών

Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες

Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων Τήρηση ταμείου

Απαιτούμενα προσόντα

Πτυχίο από Α.Ε.Ι. Οικονομικής Κατεύθυνσης της Ελλάδας ή από Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, αναγνωρισμένο από τις ελληνικές αρχές.

2-3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε Οικονομική Διεύθυνση.

Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.

Γνώση λογιστικού πακέτου.

Πολύ καλή χρήση εφαρμογών Microsoft Office και Outlook.

Καλή γνώση του Λογιστικού Σχεδίου.

Επιθυμητές προσωπικές δεξιότητες

Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.

Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας συνεργασιών.

Ικανότητες οργάνωσης.

Διακριτικότητα και εμπιστευτικότητα.

Ευθύνη, ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Η εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και επιπλέον παροχές (ιδιωτική ασφάλιση και συνταξιοδοτικό πρόγραμμα).

Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr@winmedica.gr, σημειώνοντας στο θέμα του μηνύματός σας «Βοηθός Λογιστή». Όλες οι αιτήσεις θα διαχειριστούν με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Χαλάνδρι