Για εργοδότες
Κωδ:EnvEngineer_2301_05
Υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Διαχείρισης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η εταιρεία INTRAKAT Α.Ε, με έδρα στην Παιανία, αναζητά  Υπεύθυνο Περιβαλλοντική Διαχείριση για να ενταχθεί στην Ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:

  • Ορθή εφαρμογή της περιβαλλοντικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Βελτίωση των διεργασιών & των διαδικασιών περιβαλλοντικής διαχείρισης της εταιρείας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις του προτύπου ISO 14001 και των νομικών υποχρεώσεων της επιχείρησης που αφορούν περιβαλλοντικά ζητήματα και σχετίζονται με τη λειτουργία της.
  • Παρακολούθηση νομοθεσίας.
  • Διενέργεια ελέγχων με σκοπό τη διασφάλιση της τήρησης της περιβαλλοντικής νομοθεσίας.
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ΗΜΑ.
  • Εκπόνηση Περιβαλλοντικών Πλάνων Έργου (Construction Environmental Management Plans -CEMP).

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ στον κλάδο Μηχανικού Περιβάλλοντος ή Περιβαλλοντικών Επιστημών ή Χημικός Μηχανικός ή συναφούς ειδικότητας με εξειδίκευση στο περιβάλλον.
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε περιβαλλοντικές επιστήμες.
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε ανάλογη θέση.
  • Απαιτούμενη γνώση των περιβαλλοντικών νομοθετικών διατάξεων.
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Ανεπτυγμένες προφορικές και γραπτές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Word, Excel κ.ά.).
  • Ικανότητες οργάνωσης έργων και διαχείρισης χρόνου.
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα & Ομαδικότητα

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών.
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο.
Κρωπία
Με μεγάλη εμπειρία