Για εργοδότες
Pastry Chef / Halkidiki
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Εσύ, ποιος θα ήθελες να γίνεις;

Είσαι ο Μελλοντικός μας Ηγέτης; Πιστεύεις ότι έχεις προοπτικές; Αναζητάς κάτι παραπάνω από «μία ακόμα δουλειά», αλλά να ανήκεις σε μία μεγάλη οικογένεια με σκοπό;

Στον Όμιλο Sani/Ikos παίρνουμε την έννοια της Φιλοξενίας πολύ σοβαρά. Καθώς μεγαλώνουμε, με νέα ανοίγματα ξενοδοχείων σχεδόν ετησίως, ο σκοπός μας παραμένει ίδιος, να προσφέρουμε στους επισκέπτες μας Μαγικές στιγμές, ως τα Κορυφαία Παγκοσμίως Family & Beach ResortTM.

Αν λοιπόν ονειρεύεσαι μία δυναμική καριέρα στη Φιλοξενία, αναζητάς να αποκτήσεις γνώσεις και δεξιότητες που θα σε διαφοροποιήσουν από τον ανταγωνισμό, να αναπτύξεις ουσιαστικές σχέσεις και να εξελιχθείς ως άνθρωπος και ως επαγγελματίας, σε ένα ασφαλή, δυνατό και βιώσιμο οργανισμό, τότε μπορεί να είμαστε το ιδανικό μέρος για εσένα.

Pastry Chef

(Ref: SIH/PCH023)

Πληροφορίες

Ξενοδοχεία: Sani Resort, Ikos Oceania, Ikos Olivia

Περιοχή: Κέρκυρα, Ελλάδα

Σύμβαση: Πλήρες Ωράριο / Εποχιακή Απασχόληση

Έναρξη Εργασίας: Φεβρουάριος 2023

Καθήκοντα

  • Οργάνωση, επίβλεψη και διαμερισμός καθηκόντων στην ομάδα του ζαχαροπλαστείου
  • Προγραμματισμός και καθοδήγηση στην προετοιμασία των επιδορπίων και των υπόλοιπων δραστηριοτήτων στο ζαχαροπλαστείο
  • Αξιολόγηση απόδοσης του προσωπικού και ενθάρρυνση για βελτίωση
  • Δημιουργία επιδορπίων και λοιπών γλυκών παρασκευών υψηλής ποιότητας, τόσο από πλευράς εμφάνισης όσο και από πλευράς γεύσης
  • Υπολογισμός κόστους και δαπάνης αγαθών και κοστολόγηση μερίδων
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και παραγγελίες αγαθών
  • Διασφάλιση της τήρησης όλων των πρότυπων υγιεινής και ασφάλειας
  • Διοίκηση του ζαχαροπλαστείου, διατηρώντας ένα ομαλό και επαγγελματικό κλίμα

 Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη αντίστοιχη εμπειρία σε ζαχαροπλαστείο, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Πτυχίο/δίπλωμα σχολής ζαχαροπλαστικής
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στη ζαχαροπλαστική
  • Δυνατότητα εργασίας με διάφορα προγράμματα λογισμικού υπολογιστών (MS Office)
  • Ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης ομάδας

Τι να περιμένεις από εμάς

  • Ότι θα γίνεις μέλος ενός οργανισμού που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες.
  • Δυνατότητες ανάπτυξης και εξέλιξης μέσα από μία πληθώρα εκπαιδευτικών, αναπτυξιακών και εργασιακών ευκαιριών.
  • Σίγουρα όχι «μία ακόμα δουλειά», αλλά μία εργασία με νόημα, μέσα από την οποία θα δημιουργήσεις δεσμούς για μία ζωή.
  • Εργασιακή ασφάλεια σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο και δυναμικό οργανισμό.
  • Ανταγωνιστικό μισθό, ασφάλιση και εργασιακές παροχές.

Στείλε το βιογραφικό σου και γίνε μέλος της ομάδας  μας!

* careers@saniikos.com

: www.ikosresorts.com | http://ikosresorts.com/ikoscareers/

www.sani-resort.com | www.sani-resort.com/en_GB/careers

Ο Όμιλος Sani/Ikos Group ασκεί πολιτική ίσων ευκαιριών. Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν υπό συνθήκες απόλυτης εχεμύθειας.

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας σύμφωνα με το Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR). Μάθετε περισσότερα για την προστασία  των προσωπικών σας δεδομένων στη Δήλωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων Υποψήφιων Εργαζομένων της ιστοσελίδας μας

Κασσάνδρα