ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ για να στελεχώσει το τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή Θέσης:

– Μελέτη έργου και εκπόνηση οικονομικοτεχνικής προσφοράς.

– Σχεδιασμός συστημάτων για οικονομoτεχνικές προσφορές (AUTOCAD 2D)

– Επίβλεψη και παράδοση έργου.

– Επικοινωνία με πελάτη για προτάσεις της εταιρείας σχετικά με το εκάστοτε έργο.

– Εξυπηρέτηση υφιστάμενων πελατών με αιτήματα after sales για το παραδοτέο έργο.

– Σχεδιασμός και ανάπτυξη νέων προϊόντων, με την χρήση SOLIDWORKS.

Προσόντα:

– Πτυχίο ΑΕΙ/TEI Μηχανολόγου Μηχανικού.

– Εμπειρία σε σχεδιασμό μηχανολογικών προϊόντων.

– Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (2D AUTOCAD/ 3D SOLIDWORKS).

– Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.

– Γνώση Γερμανικής γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν.

– Μόνιμος/η κάτοικος Νομού Κορινθίας.

Επιθυμητά Προσόντα:

– Εμπειρία στο σχεδιασμό και μελέτη μεταλλικών κατασκευών επιθυμητή.

Απολαβές & Παροχές

– Εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων ως μέλος ομάδας έμπειρων μηχανολόγων.

– Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

– Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε εταιρεία με διεθνή παρουσία.

– Διατακτικές σίτισης

– Επιδοτούμενο μεσημεριανό φαγητό

Κόρινθος