Για εργοδότες
Κωδ:ΔΚΣ23
Διευθυντής/τρια για το κατάστημα της Σητείας στην Κρήτη
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΣητείαΤοποθεσία
Σητεία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων με περισσότερα από 500 καταστήματα, λιανεμπορίου, χονδρικής και franchise καταστήματα, και πάνω από 14.000 εργαζόμενους.

 Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), πάνω από 375.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα

Για το κατάστημα στην

ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

Η εταιρεία μας ενδιαφέρεται να προσλάβει:

  •  Διευθυντή/τρια καταστήματος

Κύρια Καθήκοντα

  • Εξασφαλίζει την ομαλή διεξαγωγή των εργασιών του καταστήματος και τη σωστή λειτουργία των τμημάτων, έτσι ώστε να επιτυγχάνεται η ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • Μεριμνά για την τήρηση του προϋπολογισμού των άμεσα ελεγχόμενων δαπανών του καταστήματος και την επίτευξη του προϋπολογισμού πωλήσεων σε επίπεδο τμήματος αλλά και προϊοντικής κατηγορίας
  • Εξασφαλίζει τη σωστή προετοιμασία και παρουσίαση των προωθητικών ενεργειών των νέων προϊόντων ή κατηγοριών
  • Είναι υπεύθυνος/η για την τήρηση των προβλεπόμενων διαδικασιών ελέγχου και παραλαβής και τη σωστή διαχείριση αποθεμάτων και τη διασφάλιση ποιότητας των εμπορευμάτων

Απαραίτητα Προσόντα-Δεξιότητες

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε θέση διοίκησης ομάδας σε εταιρία λιανικής πώλησης ή σε θέση Στελέχους Πωλήσεων σε εταιρεία FMCG
  • Απολυτήριο Λυκείου (Πτυχίο ΑΕΙ,ΤΕΙ ή Μεταπτυχιακού Τίτλου θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν)
  • Γνώση Αγγλικών
  • Ηγεσία ομάδας, εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Επιχειρηματική αντίληψη και στρατηγική σκέψη
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Προσφέρονται ικανοποιητικές αποδοχές, δυναμικό περιβάλλον εργασίας με άρτια εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης.

Οι υποψήφιοι/ες που ενδιαφέρονται παρακαλούνται να υποβάλλουν βιογραφικό σημείωμα online στο www.abcareers.gr σημειώνοντας τον κωδικό θέσης «ΔΚΣ23».

Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων, Τμήμα Associates Relations

Διεύθυνση:  Λεωφόρος Σπάτων 81

Ταχυδρομικός Κώδικας:153 10, Αγία Παρασκευή Τ.Θ 60011

Πόλη:  Γέρακας Αττικής

Fax:  213.33.33.614

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν εμπιστευτικά.

Σητεία
Με μεγάλη εμπειρία