Για εργοδότες
Κωδ:POL0223
SALES & MARKETING EXECUTIVE
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Τα διαπιστευμένα εργαστήρια Γενετικής DNAlogy παρέχουν τις πιο σύγχρονες επιστημονικές υπηρεσίες ανάλυσης και ταυτοποίησης DNA στην Ελλάδα και το εξωτερικό στα πλαίσια δικαστικών και ιδιωτικών υποθέσεων ποινικού ή αστικού χαρακτήρα (ανίχνευση βιολογικού υλικού και ταυτοποίηση DNA, τεστ πατρότητας, τεστ συγγένειας, κτλ.), καινοτόμες τοξικολογικές αναλύσεις (ανίχνευση ουσιών σε αίμα, ούρα, τρίχες), τμήμα μοριακής ανίχνευσης ιών (SARS-CoV-2, Γρίπη, κτλ.) και άλλες ιατρικές υπηρεσίες.

 Η εταιρεία μας αναζητά: Υπεύθυνο Πωλήσεων και Marketing

 Ο ιδανικός υποψήφιος αναμένεται να συμμετέχει μαζί με την δυναμική και καινοτόμο επιστημονική ομάδα των εργαστηρίων στο σχεδιασμό, την ανάπτυξη και την προώθηση ενεργειών στον τομέα των υπηρεσιών.

Βασικές Αρμοδιότητες

- Παρουσίαση/πώληση Β2Β των υπηρεσιών ανάλυσης DNA και τοξικολογικών εξετάσεων

- Επαφή με δικηγόρους, ιατρικά κέντρα, φαρμακοποιούς, ναυτιλιακές εταιρίες, κτλ. για την προώθηση και πώληση των υπηρεσιών

- Δημιουργία και επίβλεψη πλάνου μάρκετινγκ

- Επίβλεψη καμπανιών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και λοιπών προωθητικών ενεργειών

Απαιτούμενα Προσόντα :

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση (τμήματα πωλήσεων/marketing)
  • Πτυχίο ΑΕΙ (Marketing/ Οικονομικά/ Επικοινωνία ή σε συναφές αντικείμενο)
  • Άριστη χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα στη σύνταξη κειμένων
  • Άριστη γνώση H/Y, τεχνικών πωλήσεων και μάρκετινγκ
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Γνώσεις και εμπειρία στο χώρο της διαφήμισης ή των Β2Β πωλήσεων
  • Φιλοδοξία για επαγγελματική καταξίωση και σταδιοδρομία

Επιθυμητά προσόντα :

  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών
  • Γνώση διαχείρισης διαφημίσεων στο διαδίκτυο (google ads, social media)
  • Χρήση αρχών SEO

Η Εταιρεία προσφέρει :

  • Σταθερή απασχόληση (μισθωτή σχέση εργασίας) με πλήρη ασφάλιση IKA
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, συνεχής εκπαίδευση, ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη
  • Επιστημονικά και τεχνολογικά καινοτόμο αντικείμενο εργασίας

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν τις αιτήσεις τους συνοδευόμενες από πλήρες Βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

www.dnalogy.eu

Γλυφάδα