Για εργοδότες
Κωδ:6399/MA/RS/GR
Ιατρικός Επισκέπτης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό φαρμακευτικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα της ιατρικής αισθητικής, αναζητείται:

Ιατρικός Επισκέπτης - (Ref. code 6399/MA/RS/GR)

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Προώθηση των φαρμακευτικών προϊόντων σε ιατρούς της περιοχής ευθύνης
  • Καθημερινές επισκέψεις σε γιατρούς σύμφωνα με το πλάνο επισκέψεων
  • Εξυπηρέτηση πελατών με άμεση ανταπόκριση
  • Χαρτογράφηση και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού και ανάλυση των αναγκών στην περιοχή ευθύνης του/της
  • Διαρκής εκπαίδευση σχετικά με τις νέες τάσεις και τα προϊόντα με σκοπό την ανάδειξη τους
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή των επιχειρησιακών σχεδίων με σκοπό την επίτευξη συγκεκριμένων στόχων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ΙΕΚ
  • Τουλάχιστον 2ετή προϋπηρεσία στον τομέα της πώλησης / ιατρικής επίσκεψης. Επιθυμητή η προηγούμενη πώληση σε δερματολόγους και πλαστικούς χειρουργούς. Η εμπειρία στην αγορά των ενεσίμων θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Βonus επίτευξης πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο
  • Συνεχή εκπαίδευση εντός και εκτός Ελλάδας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αθήνα