Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ/ΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρία HETCO TOURS SA, με 56 χρόνια στον κλάδο του τουρισμού, αναζητά υπεύθυνο λογιστηρίου, για πλήρη απασχόληση, προσφέροντας σημαντικό πακέτο αποδοχών σε ένα πολύ ευχάριστο περιβάλλον.

Η θέση απαιτεί την πλήρης παρακολούθηση και λογιστική διαχείριση της εταιρίας (μονοπρόσωπη ΑΕ), ΦΠΑ, παρακρ. φόροι, ισολογισμός, ΦΕΜΗ, αεροπορικά/ακτοπλοϊκά εισιτήρια, μισθοδοσία, καθώς και οικονομική διαχείριση/παρακολούθηση εισπράξεων, πληρωμών τραπεζών κλπ.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης σχολής με δικαίωμα υπογραφής Α' ταξης
  • Αγγλικά
  • Εφαρμογές MS Office
  • Μισθοδωσία
  • Τουλάχιστον 3-ετή προϋπηρεσία
  • Προϋπηρεσία σε γραφείο τουρισμού θα αξιολογηθεί επιπρόσθετα αλλά δεν είναι απαραίτητη

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και καταχώρηση τιμολογίων εξόδων, πωλήσεων, αγορών, παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών
  • Έλεγχος αποστολής στοιχείων και συμφωνίας My Data με τα βιβλία της εταιρείας
  • Έλεγχος Ισοζυγίου, συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής και εμπορικού, μητρώου παγίων
  • Σύνταξη και υποβολή των μηνιαίων & ετήσιων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, Φ.Ε, Ε3, παρακρατούμενοι φόροι κ.λπ.)
  • Σύνταξη & υποβολή ΑΠΔ,ΦΜΥ, Παρακρατούμενων φόρων, Βεβαιώσεων Αποδοχών καθώς και εντύπων προσλήψεων, απολύσεων κλπ.
  • Διαχείριση και επίβλεψη εισπράξεων, πληρωμών, τραπεζικών συναλλαγών

Αποστολή αίτησης/βιογραφικού: hr2@hetcotours.com

Χαλάνδρι