Για εργοδότες
Κωδ:ENG 888
Μηχανολόγος Μηχανικός After Sales Support
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

ENG 888

Έχεις εμπειρία στην τεχνική υποστήριξη πελατών μετά την πώληση  σε συστήματα θέρμανσης, αντλιών θερμότητας και κεντρικού κλιματισμού;

Εάν η απάντηση είναι θετική, τότε αυτή είναι η ευκαιρία να εργαστείς σε ένα κορυφαίο όμιλο Εταιριών στο χώρο των συστημάτων κλιματισμού και θέρμανσης ως Μηχανολόγος Μηχανικός After Sales Support πλήρους απασχόλησης, στα κεντρικά γραφεία του ομίλου στην Αθήνα.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Τεχνική υποστήριξη πελατών μετά την πώληση, παρέχοντας commissioning για την υποβοήθηση σωστής υδραυλικής, ψυκτικής και ηλεκτρολογικής εγκατάστασης αντλιών θερμότητας και κεντρικού κλιματισμού, όπως και χειρισμού των συστημάτων
  • Διάγνωση και επίλυση προβλημάτων λειτουργίας που σχετίζονται με την εγκατάσταση του πελάτη και καθοδήγηση αποκατάστασης αυτών
  • Διάγνωση και επίλυση βλαβών, καθοδηγώντας τον τεχνικό του πελάτη για την επισκευή και τα απαραίτητα ανταλλακτικά
  • Τεχνική υποστήριξη υλοποίησης αυτοματισμών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών AEI ή ΤΕΙ ή απόφοιτος άλλης σχολής σχετικής κατεύθυνσης.
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών, στο χώρο της θέρμανσης – κλιματισμού και σε συστήματα θέρμανσης, αντλίας θερμότητας, κεντρικού κλιματισμού
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων νερού θέρμανσης-ψύξης  και  εφαρμογών αυτών
  • Γνώση ψυκτικών κυκλωμάτων & υδραυλικού-ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS-Office
  • Καλή γνώση Auto cad, με ευχέρεια σχεδιασμού, θα συνεκτιμηθεί
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα και συνέπεια

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο κλάδο
  • Διαρκή υποστήριξη από έμπειρους συνεργάτες του τμήματος
  • Συνεχή κατάρτιση μέσω εκπαιδευτικών τεχνικών και εμπορικών σεμιναρίων
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
Χαλάνδρι