Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

                               Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστικές εγγραφές (ενδεικτικά: καταχωρήσεις εσόδων – εξόδων, πληρωμών, εισπράξεων, κ.λ.π.)
  • Μy Data
  • Συμφωνίες όλων των κυκλωμάτων της Λογιστικής (Πάγια-Πελάτες-Προμηθευτές-Διαθέσιμα -Αναλωσίμων )
  • Διαχείριση μητρώου παγίου
  • Συμμετοχή σε σχετικά projects
  • Συλλογή απαιτούμενων στοιχείων για εσωτερικό έλεγχο
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. ή Α.Ε.Ι. Oικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστoν 3ετή αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ, ERP συστημάτων, Λογιστικών προγραμμάτων και ΜS Office
  • Πολύ καλή γνώση σε Γενική Λογιστική, ΕΛΠ, ΦΠΑ.
  • Μεθοδική σκέψη, οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, πνεύμα συνεργασίας

Προσφέρουμε:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον υψηλών απαιτήσεων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση, ανάπτυξη και εξέλιξη

Ελληνικό