Για εργοδότες
Γραμματέας, Υπεύθυνη/ος Λειτουργίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Το ΜΕΘΟΔΙΚΟ Φροντιστήριο προετοιμάζει μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για να διακριθούν στο σχολείο και κυρίως για να επιτύχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.
Με τέσσερα διδακτήρια στα Νότια Προάστια επιθυμεί να προσλάβει για ένα από τα παραρτήματα:

Υπεύθυνο Λειτουργίας και Γραμματειακής Υποστήριξης

ηλικίας 25 - 45 ετών

με κύριες αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση & επίβλεψη καθημερινών λειτουργιών
  • Γραμματειακή υποστήριξη
  • Καθορισμός και παρακολούθηση στόχων και προόδου μαθητών
  • Διοργάνωση Διαγωνισμάτων Προσομοίωσης
  • Επικοινωνία με γονείς μαθητών
  • Συνεργασία με καθηγητές για το συντονισμό της εκπαιδευτικής διαδικασίας
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των διαδικασιών και της ορθής τήρησης των κανόνων λειτουργίας
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών για νέες δραστηριότητες που αναβαθμίζουν την ποιότητα των παρεχόμενων εκπαιδευτικών υπηρεσιών.

Πενθήμερη απασχόληση - Πλήρες ωράριο:

  • Απογευματινή κυρίως απασχόληση για την περίοδο: Οκτωβρίου-Μαΐου
  • Πρωινή κυρίως απασχόληση για την περίοδο Ιουνίου-Σεπτεμβρίου κάθε σχολικού έτους

Διδακτήρια: Γλυφάδας / Άνω Γλυφάδας / Αργυρούπολης

Παροχές:

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές εξέλιξης

Προσόντα υποψηφίων:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Κάτοχος πτυχίου ελληνικού Πανεπιστημίου
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ: Microsoft Office (Word, Outlook)
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία

Αργυρούπολη
πριν ένα χρόνο