Για εργοδότες
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τεχνικού Γραφείου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Τεχνικού Γραφείου

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει στην προετοιμασία δημοσίων και ιδιωτικών διαγωνισμών έργων
  • Συμμετέχει στην προετοιμασία και κατάρτιση του τεχνικού φακέλου των προσφορών έργων
  • Υποστηρίζει τις διαδικασίες κοστολόγησης και μεριμνά για την τήρηση της βάσης κοστολογικών στοιχείων του εκάστοτε έργου
  • Προβαίνει σε έρευνα αγοράς και σε σύνταξη συγκριτικών πινάκων προμηθευτών & υπεργολάβων
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις των ποσοτήτων υλικών, εργασιών και εξοπλισμού
  • Υποστηρίζει / Συμμετέχει στη συγκέντρωση των οικονομικών και τεχνικών στοιχείων των προς ανάληψη έργων
  • Ελέγχει, συντονίζει & διανέμει τις μελέτες των έργων, εντοπίζει έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις και σε συνεννόηση με μελετητή φροντίζει για την τροποποίησή τους.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ
  • 3ετή από απόκτηση πτυχίου εμπειρία, με επιθυμητή εμπειρία σε Τεχνικό Γραφείο εταιρείας ή εργοταξίου
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών AutoCAD, (εμπειρία εφαρμογής Revit της Autodesk θα εκτιμηθεί)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
  • Εμπειρία σε Τεχνικούς Κανονισμούς, Προδιαγραφές και νομοθεσία δημοσίων έργων, θα συνεκτιμηθεί

Δεξιότητες:

  • Ευχέρεια και αμεσότητα στην επικοινωνία
  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων και άμεση ανταπόκριση
  • Εργατικότητα, συνέπεια και τήρηση διαδικασιών

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Αθήνα