Για εργοδότες
Hotel Manager - Διευθυντής Ξενοδοχείου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒόλοςΤοποθεσία
Βόλος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Στο νέο ξενοδοχείο μας αναζητούμε Διευθυντή που θα συνεργαστεί για την
ανάπτυξη των ομάδων για την αποδοτικότερη παροχή υπηρεσιών,
δουλεύοντας σε υψηλά πρότυπα, επιβλέποντας την ομαλή λειτουργία των
τμημάτων του ξενοδοχείου, διασφαλίζοντας ότι οι στόχοι του ξενοδοχείου θα
επιτυγχάνονται και θα διατηρούνται ανά πάσα στιγμή μέσω της μεγιστοποίησης
της πληρότητας και των εσόδων και της διατήρησης και ανάπτυξης της φήμης
του ξενοδοχείου.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Ικανότητα σχεδιασμού υπηρεσιών και ανοίγματος ξενοδοχείου
  • Πτυχίο αντίστοιχης ειδικότητας
  • Πολύ καλή γνώση ξενοδοχειακών προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση κρατήσεων και πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία, τουλάχιστον 3 χρόνων, σε ανάλογη θέση
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε πολυεθνικό περιβάλλον
  • Γνώση διαχείρισης κόστους επισιτιστικών τμημάτων
  • Ομαδικότητα στην εργασία και ευχέρεια στην επικοινωνία

Χαρακτηριστικά

  • Ηγετικότητα
  • Οργανωτικότητα
  • Ομαδικότητα
  • Αποφασιστικότητα
  • Επικοινωνία
  • Υπευθυνότητα
  • Υπομονή

Καθήκοντα και αρμοδιότητες Διευθυντή Ξενοδοχείου:

  • Άνοιγμα του ξενοδοχείου
  • Εφαρμογή και διαχείριση των συνολικών καθημερινών λειτουργιών
  • Σχεδιασμός και οργάνωση υπηρεσιών του ξενοδοχείου για αύξηση των πωλήσεων
  • Διαχείριση προϋπολογισμών, δαπανών, ανάλυση και ερμηνεία οικονομικών στοιχείων, κεντροκοστική διαχείριση, παρακολούθηση πωλήσεων και κερδών
  • Δημιουργία και διατήρηση ισχυρών σχέσεων με επισκέπτες και πελάτες
  • Δημιουργία σχέσεων με συνεργάτες
  • Εύρεση, πρόσληψη και ενσωμάτωση νέου προσωπικού για το ξενοδοχείο
  • Αξιολόγηση απόδοσης προσωπικού
  • Εξασφάλιση ασφάλειας και τήρησης κανόνων και κανονισμών
  • Σχεδιασμός και διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και βαρδιών

Το ξενοδοχείο μας προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον

*Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

**Η επικοινωνία θα γίνει μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

Βόλος