Για εργοδότες
Ηλεκτρόλογος Μηχανικός Ενεργειακών Έργων (Ν. Ιωαννίνων)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Ενεργειακών Έργων (Ν. Ιωαννίνων)

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει στην προετοιμασία προσφορών
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις των απαιτούμενων Η/Μ υλικών
  • Διασφαλίζει την επάρκεια του αποθέματος των Η/Μ υλικών
  • Παρακολουθεί την πρόοδο των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος και του χρονοδιαγράμματος του έργου
  • Υποστηρίζει την οργάνωση και τον συντονισμό των εργασιών του εργοταξίου & συντονίζει τους εργοδηγούς και το προσωπικό
  • Εποπτεύει την εκτέλεση των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις προδιαγραφές κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών
  • Υποστηρίζει την προετοιμασία των υποβολών προς τον Κ.τ.Ε.
  • Προετοιμάζει αναφορές σε εβδομαδιαία / μηνιαία βάση και ενημερώνει τον Διευθυντή Έργου σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών
  • Συνεργάζεται με υπηρεσίες και συνεργεία (ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ, κ.λπ.)
  • Διασφαλίζει ότι το έργο υλοποιείται σύμφωνα με τα πρότυπα Ποιότητας, Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΤΕΙ / ΑΕΙ
  • 3 έτη εργασιακής εμπειρίας
  • Εμπειρία σε έργα υποδομών είναι απαραίτητη
  • Θα θεωρηθεί προσόν η εμπειρία σε ενεργειακά έργα, κατασκευή θερμικών σταθμών παραγωγής ρεύματος, κατασκευή έργων ΑΠΕ, έργα μεταφοράς Φ.Α, έργα σε διυλιστήρια
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά)
  • Γνώση MS Office
  • Βασικές γνώσεις AutoCad

Δεξιότητες:

  • Μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Ευχέρεια και αμεσότητα στην επικοινωνία

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Μέτσοβο