Για εργοδότες
Κωδ:(Ref:LP/S4)Ρ
Bartender / Barista
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

O Όμιλος HHotels Collection | Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους και αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για το ξενοδοχείο  Lindos Princess Beach Hotel 4* στη Ρόδο για τη θερινή σεζόν 2023:

(Ref:LP/S4)

Αρμοδιότητες:

  • Προσφέρετε ένα ζεστό και φιλικό καλωσόρισμα σε όλους τους επισκέπτες
  • Προετοιμάστε και σερβίρετε παραγγελίες ποτών
  • Προετοιμάστε το σταθμό εργασίας και τυχόν απαραίτητες παράπλευρες εργασίες στην αρχή και στο τέλος κάθε βάρδιας
  • Αξιολογήστε τις ανάγκες και τις προτιμήσεις των πελατών και κάντε συστάσεις
  • Διαχειριστείτε τις πολιτιστικές ανάγκες και τις προσδοκίες των επισκεπτών
  • Ανεβάστε και εντοπίστε πρόσθετες ευκαιρίες εσόδων
  • Βοηθήστε σε όλες τις εργασίες που σχετίζονται με το εστιατόριο/μπαρ, όπως ανατίθενται από τον Service Manager
  • Διατηρήστε θετική ομαδική εργασία ανά πάσα στιγμή
  • Συμμορφωθείτε με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική εμπειρία σε μπαρ/εστιατόριο, ιδανικά σε περιβάλλον ξενοδοχείου
  • Άριστη γνώση ΑγγλικώνΗ καλή γνώση μιας δεύτερης γλώσσας (Γερμανικά, Γαλλικά) θα ήταν ένα συν
  • Πτυχίο/Δίπλωμα Φιλοξενίας/Τουρισμού θα ήταν ένα συν
  • Να έχει καλές γνώσεις Η/Υ

Δεξιότητες:

  • Να είστε άτομο με αξιοζήλευτες δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών
  • Ισχυρές ικανότητες διαχείρισης εργασιών και χρόνου.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και κατανόηση των εργαλείων και τεχνικών ανάμειξης ποτών.
  • Ικανότητα αξιολόγησης της ικανοποίησης και της ανταπόκρισης των πελατών
  • Υπευθυνότητα στη διατήρηση του αποθέματος και στη διεκπεραίωση πληρωμών
  • Ομαδικός Παίχτης

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστες συνθήκες εργασίες σε πολυτελές & επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα Διαμονής (για τους κατοίκους εκτός Ρόδου ή κατά περίσταση)
  • Διατροφή
  • Εξέλιξη & Συνεχής εκπαίδευση
  • Στολή Εργασίας
Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή