Για εργοδότες
Γραμματέας Διεύθυνσης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κορυφαία Εταιρεία στον χώρο της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης & Ανάληψης Δημοσίων Έργων, επιθυμεί να προσλάβει Γραμματέα Διοίκησης/Διεύθυνσης, ηλικίας 27-40 ετών.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Υποδοχή, φιλοξενία και διαχείριση επισκεπτών
  • Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου και της αλληλογραφίας
  • Σύνταξη επιστολών, reports & λοιπών εταιρικών εγγράφων
  • Τήρηση και αρχειοθέτηση φυσικών και ηλεκτρονικών εγγράφων και αρχείων
  • Έκδοση τιμολογίων και σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Παρακολούθηση υπολοίπου πελατών
  • Μελέτη διαγωνισμών δημοσίου (σύνταξη οικονομικής & τεχνικής προσφοράς, παρακολούθηση της διαγωνιστικής διαδικασίας για την ορθή τήρηση των συμβάσεων)
  • Παρακολούθηση της εταιρικής ιστοσελίδας
  • Οργάνωση, προγραμματισμός και συντονισμός συναντήσεων και άλλων επαγγελματικών δραστηριοτήτων της Γενικής Διεύθυνσης
  • Διαχείριση κρατήσεων εισιτηρίων
  • Έλεγχος και αναπλήρωση των αποθεμάτων των αναλώσιμων ειδών του γραφείου
  • Παρακολούθηση των πάγιων εξόδων της εταιρείας και εμπρόθεσμη διευθέτησή τους
  • Προετοιμασία παρουσιάσεων στη Γενική Διεύθυνση

Προσόντα και Δεξιότητες

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, Δημόσιας Διοίκησης ή Διοίκησης Γραφείου και Γραμματειακών Σπουδών (θα προτιμηθεί)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών ως Γραμματέας Διευθύνσεως/Διοικήσεως
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικός & γραπτός λόγος)
  • Αποδεδειγμένη Άριστη γνώση Windows, Office Suites & Google
  • Γνώσεις Λογιστικής, Μάρκετινγκ και διαχείρισης Social Media (θα εκτιμηθούν)
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Δυναμισμό, επινοητικότητα, δυνατότητα ευελιξίας και διαπραγμάτευσης
  • Ευχέρεια λόγου και άνεση στις κοινωνικές επαφές
  • Αντίληψη και ορθή εκτίμηση των καταστάσεων
  • Αποφασιστικότητα και ικανότητα στοχοθεσίας
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών (multitasking)
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Σοβαρότητα, Υπευθυνότητα και Επαγγελματισμός
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων και λήψη πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Επιθυμητή εμπειρία σε περιβάλλον WordPress
  • Προθυμία, ευγένεια, αποτελεσματικότητα, εχεμύθεια, αξιοπιστία και συνέπεια
  • Κατά προτίμηση κάτοικος Πειραιά και γύρω περιοχών
  • Κατά προτίμηση μη καπνιστής/καπνίστρια

Πακέτο Αποδοχών

Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, πλήρη ασφαλιστική κάλυψη, διαρκή κατάρτιση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα άριστο περιβάλλον εργασίας.

Πληροφορίες Επικοινωνίας

Οι υποψήφιοι που πληρούν τις παραπάνω προδιαγραφές παρακαλούνται να υποβάλουν cv στο se@pashna.gr, με τον κωδικό θέσης .

Όλα τα βιογραφικά διαχειρίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Πειραιάς
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία