Για εργοδότες
Μηχανικός Presales ICT Services
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή Θέσης

Γενική Διεύθυνση Sales & System Integration, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

 Σύντομη περιγραφή:

Υποστήριξη διαδικασίας presales των Professional Services και συνεργασία με τμήμα πωλήσεων για τα νέα έργα της εταιρείας. Εμπλοκή σε προσφορές που αφορούν Professional Services σε RFPs, επικοινωνία με πελάτες κ.λπ.

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση key metrics (pipeline and forecast) σε Professional Services.
  • Εύρεση και ανάπτυξη προσφορών για παροχή υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας σε πελάτες με ικανό ποσοστό κέρδους
  • Συνεργασία με την ομάδα των Professional Services για την εξασφάλιση των παροχών, και των δυνατοτήτων παροχής
  • Παρουσίαση των professional services και των δυνατοτήτων σε πελάτες μέσω ποικίλλων δραστηριοτήτων πωλήσεων και marketing
  • Ανάπτυξη και συντήρηση εποικοδομητικών σχέσεων με το τμήμα πωλήσεων
  • Συνεργασία με τους συνεργάτες των κατασκευαστών καθώς απαιτούνται για την εξασφάλιση των απαιτήσεων των κατασκευαστών (ex. Cisco Customer CX)

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στον κλάδο της Πληροφορικής ή/και των Επικοινωνιών