Για εργοδότες
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος

H “DEVISE ENGINEERING Α.Ε.” Εταιρία Κατασκευής Συστημάτων και Συγκροτημάτων Επεξεργασίας Νερού και Υγρών αποβλήτων, ζητά Μηχανολόγο Μηχανικό Σχεδίασης για μόνιμη απασχόληση στο Τμήμα Σχεδιασμού της εταιρείας.

Τα καθήκοντα της θέσης αυτής περιλαμβάνουν:

  • Συμμετοχή στις εργασίες μελέτης & σχεδιασμού έργων και εξοπλισμού
  • Σχεδιασμός ηλεκτρομηχανολογικών έργων, διατάξεων και διαγραμμάτων με την χρήση  AutoCAD
  • Δημιουργία και διαχείριση σχεδίων Plant3D - P&ID και σχετικών τεχνικών εγγράφων (BOM)
  • Δημιουργία και διαχείριση βιβλιοθηκών σχεδίασης
  • Έλεγχος σχεδίων πχ. P&ID, υδραυλικής μηκοτομής, γενικής διάταξης κ.α.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος/η τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, πολυτεχνικής ή άλλης τεχνολογικής σχολής, Μηχανολογικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση MS Office 365 & MS Windows 10 και άνω
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα :

  • Σχετική προϋπηρεσία 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση και χρήση Autodesk Plant 3D P&ID
  • Ενδιαφέρον για ανάπτυξη στο αντικείμενο σχεδιασμού (design)

Επιθυμητές Δεξιότητες

  • Θέληση για εκμάθηση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, επικέντρωση στο στόχο, ενεργητική συμμετοχή
  • Προγραμματισμός και οργάνωση, βέλτιστη διαχείριση χρόνου

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές.
  • Πολύ καλό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Ενδιαφέρουσα δραστηριότητα.
  • Εκπαίδευση και συνεχής εκμάθηση διαμέσου απασχόλησης σε μεγάλη ποικιλία τεχνικών έργων (Projects).
Αθήνα
πριν ένα χρόνο